Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Нацбанк збільшив обсяги купівлі та продажу валюти на міжбанку

Нацбанк збільшив обсяги купівлі та продажу валюти на міжбанку

Обсяги інтервенцій з купівлі валюти в II-III кварталах становитимуть до $20 млн на день

Нацбанк збільшив обсяги купівлі та продажу валюти на міжбанку
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) в II-III кварталах 2019 року збільшить обсяг інтервенцій на міжбанку  до $20 млн на день, що на $5 млн більше, ніж раніше. Про це регулятор повідомив на сторінці в Facebook.

«З початку року обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття низки обмежень для бізнесу зросли майже на 40%. Це дає змогу Національному банку також збільшувати обсяги купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками.
Так чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку у січні-квітні 2019 року склала близько $900 млн», – сказано в повідомленні.

В Нацбанку додали, що водночас офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 4%.

«Нацбанк дотримувався Стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 роки і не викуповував валюту під час коливань у бік знецінення гривні, а поповнював міжнародні резерви України лише за сприятливих умов на валютному ринку, коли пропозиція валюти була вищою за попит на неї», – полвідомив регулятор.

НБУ додав, що планові обсяги інтервенцій мають виключно індикативний характер. Залежно від ситуації на ринку інтервенції Нацбанку з купівлі валюти можуть бути меншими або взагалі не відбуватися.

Раніше Mind писав, що НБУ знизив облікову ставку до 17,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті