Захворіло у світі
13,391,024
Померло у світі
580,286
Вилікувалось у світі
7,448,973
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Європарламент виділить 160 млрд євро на підкорення космосу і науково-технічні програми

Європарламент виділить 160 млрд євро на підкорення космосу і науково-технічні програми

Нові програми почнуть реалізовуватися вже з 2021 року

Європарламент виділить 160 млрд євро на підкорення космосу і науково-технічні програми
фото Shutterstock

На останньому засіданні перед виборами 23-26 травня депутати Європарламенту проголосували за виділення 161,6 млрд євро на розвиток науки  і дали зелене світло платформі Horizon Europe, яка фінансує космічні дослідження та цифрові програми, передає NewEurope.

Із цих коштів 94,1 млрд євро буде виділено для Horizon Europe; 16 млрд євро – на космічні програми; 9,2 млрд євро на розширення цифрових можливостей Європи і ще 42,3 млрд євро на інфраструктурну програму, покликану обʼєднати всі країни Європи, з яких 3 млрд євро буде витрачено на цифрову інфраструктуру.

Реалізація цих програм почнеться з січня 2021 року.

При цьому затверджений фонд майже на 26 млрд євро менший за ті кошти, які потрібні для програми Horizon – раніше Європарламент наполягав на виділенні 120 млрд євро.

Horizon Europe буде проводити дослідження та розробки в таких областях, як дослідження клімату, безпека, охорона здоров'я та інші сектори. Необхідні кошти, як зазначає видання, технологічні стартапи зможуть залучати після того, як ЄС схвалить нові види фінансової підтримки, такі як інвестиції в акціонерний капітал для стартапів.

Пакет також включає амбітні плани щодо космічної програми ЄС, в рамках якої в Празі буде створено нове агентство для координації фінансування космічних проектів, які здійснюються спільно з Європейським космічним агентством.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті