Український стартап NIXOID Lab зібрав понад $48 000 на японському краудфандінгу CampFire
Компанія заробила на створенні наручних лампових годинників

Український стартап NIXOID Lab зібрав на виробництво лампових наручних годинників у японському сервісі краудфандінга CampFire понад 5,4 млн єн ($48 965). Про це йдеться на сторінці CampFire.
NIXOID Lab збирав кошти на три моделі – Nixoid, Glower і Era VFD. Їхня особливість полягає у використанні символьних ламп ІН-16 і ІВ-9, які були створені в СРСР для відображення часу. Кожна лампа вибирається на основі діаметру скляної колби і параметрів випромінювання. Між собою моделі відрізняються габаритами, типом ламп і принципом роботи.
Годинники працють на літій-полімерному акумуляторі, що можна заряджати через USB. Середня тривалість роботи – 20 днів після повної зарядки та 2 місяці у режимі очікування.
Спеціально для годинника Nixoid автори розробили механізм синхронного запалювання лампи IN-16 Nixie для запобігання отруєння катода. Таким чином, ресурси індикатора лампи ІН-16 збільшилися в кілька разів.
Модель Glower відображає час за допомогою нуметронової версії лампи IV-9. Дрібні нитки випромінюють світло закисом азоту, завдяки використанню спеціалізованої мікросхеми для керування нитками. Це дозволяє спростити тактову схему і зменшити споживання струму.
Модель Era використовує VFD IV-3A (флуоресцентний дисплей). Кожна трубка має анод з покриттям з люмінофором, який бомбардується електронами, що випускаються з фосфорних ниток. Флуоресцентні трубки відображають яскраве світло з високою контрастністю.
Наразі дві моделі вже доступні на eBay: Nixoid за $255 та Era VFD за $289.
Це вже друга краудфандінгова кампанія NIXOID Lab. У вересні 2018 року стартап зібрав $46 000 на Kickstarter. Близько половини замовлень припало на Японію; з командою зв'язалися представники сервісу CampFire і запропонували провести додатковий збір коштів.
Компанія планує провести ще одну кампанію на Kickstarter з новими моделями, які отримають оновлений механізм роботи і дизайн.
Нагадаємо: український стартап представив проект із друку людських кісток ADAM. Kwambio – одеський стартап, який займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].