Український стартап представив проект із друку людських кісток ADAM
Kwambio – одеський стартап, який займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей

Український стартап Kwambio, який виробляє 3D-принтери, спільно з фондом WeFund Ventures представив проект із друку людських кісток і органів ADAM. Про це пише ain.ua з посиланням на генерального директора Kwambio Володимира Усова, який обіймає посаду CEO проекту.
За його словами, проект ADAM включає кілька напрямків. По-перше, Kwambio розробляє технологію друку біологічних кісткових структур за допомогою 3D-друку. По-друге, працює над запуском платформи, яка дозволить створити свій віртуальний атлас тіла з 3D-сканів, знімків КТ і МРТ. Усов додав, що платформа надаватиме швидкий доступ до даних тіла людини і дозволить роздрукувати необхідну кістку або орган для пацієнта прямо в лікарні.
Крім цього, у межах проекту Kwambio з партнерами створив два нових біоматеріали – керамічне біоскло та модифікований біополімер. Вони використовуватимуться для друку різних типів кісток, а також, з часом, м'яких тканин, судин і складних органів. Матеріали були успішно протестовані в Швеції, зараз вони проходять доклінічні дослідження в Україні.
«120 000 людей стоять у черзі на пересадку органів у США. Більше одного мільйона людей мають однакові потреби у всьому світі. Нові технології спрямовані на вирішення цієї проблеми, й ADAM – перша у світі можливість друкувати органічні кістки. Наша мета – допомогти людям врятувати своє життя», – повідомили в компанії.
Крім цього, Kwambio працює над новими біопринтерами для лабораторій і університетів, які друкуватимуть кістки й органи. Стартап має намір представити прототип до кінця 2019 року. Комерційний запуск усього проекту запланований на серпень 2020 року.
Додамо, що проект ADAM привернув фінансування від Kwambio і WeFund. Новий раунд запланований на кінець року за підсумками доклінічних досліджень. У партнерах ініціативи – виробник медичних девайсів Applied Medical і акселератор Techstars.
Kwambio – одеський стартап, який займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей. Серед його клієнтів – General Electric, Airbus та інші компанії. Стартап також співпрацював з Tesla і NASA.
Раніше Mind писав, що український стартап AxDraft отримав понад $1 млн інвестицій.
Більше про українські стартапи читайте в матеріалі Mind «Пан або пропав: «найгучніші» українські стартапи останніх років – де вони зараз «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].