Українські свинокомплекси отримали менше 1% компенсації за знищених свиней у випадку АЧС
Страх банкрутства спонукає свинарів приховувати випадки захворювань

з появи АЧС в Україні в 2012 році і по сьогодні українські свинокомплекси отримали менше 1% компенсації за знищених свиней у випадку африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє «Центр підвищення ефективності в тваринництві».
«Фактично, влада та галузеві асоціації відповідальні, що свинарі з 2015 року буквально знищують один одного. Офіційне визнання АЧС на підприємстві фактично означає банкрутство бізнесу. Страх банкрутства спонукає свинарів приховувати випадки захворювань і відкрив нелегальний ринок інфікованої свинини», – йдеться в повідомленні.
Смертність у свиней від вірусу африканської чуми свиней досягає 100%, хвороба не лікується, вакцини немає. Для людей вірус загрози не несе, але завдає збитків для бізнесу та економіки країни.
Вірус легко поширюється: у м’ясі та м’ясних продуктах зберігається до шести місяців, передається через одяг, інвентар і корми. Хворі тварини, а також люди, які контактували з ними, поширюють вірус.
«Вірогідно з України вірус АЧС, в тому числі з трудовими мігрантам, поширився в Польщу, Румунію, Угорщину, Бельгію і може поширитися в інші країни ЄС. Така небезпека може стати причиною скасування безвізу», – йдеться в повідомленні.
Також відсутність належного ветеринарного контролю в Україні могла стати причиною поширення АЧС у В’єтнам. Половина експорту свинних субпродуктів з України здійснюється саме у В’єтнам.
Саме Бельгія, де знаходяться центральні органи ЄС, зараз несе мільярдні збитки через АЧС.
Раніше повідомлялось, що New Hope Group, оголосила про свої плани збудувати в сусідньому В’єтнамі три свиноферми, навіть попри поширення там АЧС.
Більше про особливості і ризики АЧС читайте в колонці гендиректора Центру підвищення ефективності в тваринництві Миколи Бабенко.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].