МЗС України вимагає від Росії невідкладно припинити видачу російських паспортів громадянам України

МЗС України вимагає від Росії невідкладно припинити видачу російських паспортів громадянам України

У Ростовській області РФ розпочали роботу центри видачі паспортів для українців, які проживають в Донецькій і Луганській областях України

МЗС України вимагає від Росії невідкладно припинити видачу російських паспортів громадянам України
Фото: pixabay

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловлює рішучий протест у зв’язку з початком функціонування на території Ростовської області Російської Федерації центрів видачі паспортів Російської Федерації громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях в Донецькій і Луганській областях України.

Про це йдеться у відповідній заяві МЗС, розміщеній на сайті міністерства.

«Категорично вимагаємо від Російської Федерації невідкладно припинити міжнародно-протиправні діяння проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, скасувати зміни до федеральних законів РФ з питань громадянства в частині полегшення процедури його набуття для громадян України, а також укази президента Росії від 24 квітня 2019 року № 183 і від 18 лютого 2017 року №74 та усі рішення, прийняті на їх виконання», – наголошують у МЗС.

Також Україна звертається до міжнародних партнерів не визнавати і не приймати документи, видані РФ громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях у Донецькій і Луганській областях України, з порушенням Конституції та законодавства України, а також будь-які правочини, здійснені з такими документами.

«Поновлюємо також свій наполегливий заклик посилити консолідований політико-дипломатичний тиск на Кремль з метою дотримання ним норм і принципів міжнародного права, у тому числі шляхом розширення персональних і секторальних санкцій проти держави-агресора», – йдеться у заяві МЗС.

МЗС України в черговий раз заявляє, що протиправні рішення Кремля, які мають на меті полегшити отримання громадянами України російського громадянства, є юридично нікчемними та не визнаються Україною. Вони жодним чином не впливають на належність мешканців тимчасово окупованих Росією територій в Донецькій і Луганській областях до громадянства України, визначеного Конституцією та законодавством України.

«У цьому зв’язку, вчергове наголошуємо, що згадані міжнародно-протиправні діяння Кремля грубо порушують державний суверенітет і територіальну цілісність України. Своїми діями Росія наочно демонструє свою абсолютну зневагу до норм і принципів міжнародного права. Свідомо обравши курс на ескалацію, Російська Федерація також фундаментально підриває Мінські домовленості, стороною яких вона є», – наголошують у МЗС.

Нагадаємо: Російська влада дозволила жителям так званих ЛНР та ДНР отримувати російське громадянство у спрощеному вигляді. Відповідний указ був підписаний 24 квітня цього року. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подання документів.

Раніше в МЗС прокоментували указ Путіна щодо спрощеного надання громадянства РФ жителям Донбасу називали такі дії Путіна втручанням у внутрішні справи України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті