ЄС та Туреччина наполягають на перегляді американських санкцій проти Ірану

ЄС та Туреччина наполягають на перегляді американських санкцій проти Ірану

Анкара не бачить альтернативи іранським нафтовим поставкам

ЄС та Туреччина наполягають на перегляді американських санкцій проти Ірану
фото pixabay.com

У Європейській Комісії та в турецькому уряді стурбовані посиленням санкційного тиску Сполучених Штатів щодо Ірану. Про це повідомляє DW.

 Європейський комісар Мігель Аріас Каньєте, котрий відповідає за питання клімату та енергетики, застеріг США від подальших санкцій щодо Ірану.

На думку представника ЄК, повна заборона імпорту нафти з Ірану становить загрозу для укладеної 2015 року ядерної угоди з Іраном. Він також запевнив, що Євросоюз і надалі підтримуватиме цю угоду, доки Іран виконує її пункти.

Тим часом міністр закордонних справі Туреччини Мевлют Чавушоглу так само розкритикував рішення США цілком заборонити імпорт нафти з Ірану. На думку турецького урядовця, це ембарго «негативно позначається на кожному».

Він вказав серед іншого й на те, що Туреччина не зможе швидко знайти заміну іранським нафтовим поставкам.

«Складається враження, що ми не зможемо впродовж короткого проміжку часу знайти альтернативні джерела імпорту нафти», – сказав міністр.

Чавушоглу також згадав можливість використання іракської нафти замість поставок з Ірану, але відзначив, що нафтопровід з Іраку до Туреччини пошкоджений. До того ж, потужності цього нафтогону досить обмежені, додав турецький урядовець. Якщо ж Туреччина вирішить купувати нафту в інших країн, тоді доведеться модернізувати потужності нафтопереробних заводів, що спричинить додаткові витрати, сказав він.

Ще донедавна поставки нафти з Ірану покривали близько 45% потреб Туреччини в «чорному золоті, приміром, 2017 року Туреччина щодня купувала в Ірану понад 240 тисяч барелів нафти. Туреччина фактично цілком покриває власну потребу в нафті за рахунок її імпорту.

Натомість міністр енергетики США Рік Перрі під час візиту в Брюссель став на захист американських санкцій проти Ірану. Американський урядовець вказав серед іншого на зв'язок Тегерана з терористичними організаціями та розкритикував Іран за відсутність норм правової держави.

Нагадаємо: США після одноосібного виходу з іранської ядерної угоди відновили дію санкцій проти Тегерана, зокрема проти нафтового сектору країни. Втім, попри те що кінцевою метою США було повне припинення експорту нафти з Ірану, адміністрація Дональда Трамп дала тимчасовий дозвіл на купівлю Китаю, Індії. Греції, Італії, Тайваню, Японії, Туреччині та Південній Кореї, щоб забезпечити низьку ціну на нафту та відсутність перешкод на світовому ринку нафти.

Наприкінці квітня  Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

У відповідь на це, Іран пригрозив заблокувати поставки нафти з Перської затоки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло