Заборона розміщення СЕС на землі може зупинити розвиток малої генерації в Україні – УАВЕ
Українська асоціація відновлювальної енергетики планує розробити технічний законопроект, який створить для кожного рівні умови доступу до чистої енергії

Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) не підтримує заборону розміщення СЕС на землі та планує розробити технічний законопроект, який створить для кожного рівні умови доступу до чистої енергії. Про це УАВЕ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.
На думку асоціації – така заборона є дискримінаційною та може взагалі зупинити розвиток малої генерації в Україні та всі гравці незалежно від розміру проектів повинні мати однаково справедливі умови для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Новим законопроектом пропонується внести правки до 8449-д, зокрема відмінити правку №24, яка забороняє розміщення станцій до 50 кВт на землі; зберегти норму збільшення потужності домогосподарств з 30 кВт до 50 кВт з врахуванням правок/процедур, які обмежать зловживання; відмінити правку №187, яка ставить під високий ризик взагалі можливість підключення домогосподарств до електромережі; запровадити спрощену процедуру для юридичних та фізичних осіб до 1 МВт (отримання «зеленого» тарифу без ліцензії); надати малій генерації підписувати договір на продаж електроенергії на 20 років, як для промислових об’єктів; запровадити стимулюючий тариф для малої генерації після 2030 року, який буде формуватися за наступним принципом: середня вартість електроенергії за попередній рік для певного виду генерації за результатами аукціонів для промислових станцій + 10-15%.
УАВЕ закликає не блокувати процес підписання законопроекту 8449-д, який запроваджує дуже важливі реформи на ринку відновлюваної енергетики.
«Перехід на тендери та скорочення діючого «зеленого тарифу»– це єдиний шлях зберегти стабільний розвиток галузі відновлюваної енергетики. У іншому випадку вся галузь, включно вже з діючими малими домогосподарствами, ризикує опинитися перед серйозними викликами: невиплата зобов’язань по відпущеній електроенергії, ретроспективній зміні тарифу», – йдеться у повідомленні.
Нагадаймо, наприкінці квітня цього року, ВР заборонила домашнім СЕС на землі отримувати «зелений» тариф.
Під час розгляду документа поправку було відхилено, проте в. о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський напередодні голосування за законопроект знову виніс її на розгляд, і парламент усе ж цю поправку затвердив.
Навіщо стимулювати рівномірне будівництво «зелених» потужностей та як закрити лазівки для нечесних гравців, можна прочитати в матеріалі Mind «Нотатки на зелених полях: як вирішити технічні проблеми альтернативної енергетики».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.