Аеропорт Бориспіль отримає 3,4 млрд євро на розвиток

Аеропорт Бориспіль отримає 3,4 млрд євро на розвиток

Урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку аеропорту до 2045 року

Аеропорт Бориспіль отримає 3,4 млрд євро на розвиток
Фото Facebook/Бориспіль

Урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку міжнародного аеропорту Бориспіль до 2045 року, що передбачає інвестиції в обсязі 3,4 млрд євро і збільшення пасажиропотоку до 54 млн пасажирів на рік з нинішніх 12 млн. Про це повідомляє Інтерфакс.

Планується, що аеропорт може забезпечити обслуговування в 2019 році – 14,4 млн пасажирів, у 2030 році – 27,7 млн ​​пасажирів, в 2040 році – 44,3 млн пас. і в 2045 році – близько 53,9 млн пасажирів.

Для досягнення цілей концепції до 2021 року передбачаються, зокрема: реконструкція другої злітно-посадкової смуги; подовження галереї і перону терміналу D на південь; реконструкція вантажного терміналу та будівництво нового офісного центру.

На другому етапі (2022-2024 роки): початок будівництва першої черги основного пасажирського терміналу, з'єднаної з подовженою галереєю терміналу D; будівництво нових швидкісних руліжних доріжок і модернізація існуючих руліжних доріжок першого злітно-посадкової смуги; пристрій нових місць стоянки повітряних суден; будівництво нового вантажного терміналу, і т.п.

На третьому етапі (2025-2031 роки): будівництво другої черги основного пасажирського терміналу; перенесення існуючих аварійно-рятувальних станцій; облаштування зони технічного обслуговування авіакомпаній; будівництво перону та ангарів для технічного обслуговування повітряних суден.

На наступних етапах (2034-2045 роки): будівництво наступних черг основного пасажирського терміналу; розширення вантажного сектора; подовження галереї основного пасажирського терміналу та розширення наявних потужностей паливозаправного комплексу та інженерної інфраструктури.

Загальна площа земельних ділянок, що знаходяться в користуванні аеропорту, становить 937,6 га. Передбачається додаткове відведення земельних ділянок площею близько 600 гектарів під розвиток інфраструктури аеропорту за рахунок земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб у порядку і відповідно законами України.

Передбачається також реконструкція існуючої та будівництво нової під'їзної автодороги для розподілу транспортних потоків на в'їзді і виїзді.

Для доставки вантажів передбачається будівництво окремої дороги до виробничо-технічної зони з південного боку аеропорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті