Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Автозавод ЗАЗ виставив на продаж власне майно

Автозавод ЗАЗ виставив на продаж власне майно

Серед виставленого на аукціон майна 4 виробничих цехи і адміністративно-побутовий корпус

Автозавод ЗАЗ виставив на продаж власне майно
Фото: УНІАН

ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАЗ), який входить до корпорації «УкрАВТО» бізнесмена Таріела Васадзе, виставив на продаж своє майно, стартова ціна – близько 420 млн грн, передає delo.ua.

Про це зазначається в інформації на сайті Центральної універсальної товарної біржі.

«Окремо виділено майно підприємства-боржника ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (код ЄДРПОУ 25480917), яке виставляється для продажу на аукціоні у вигляді: об'єктів нежитлової нерухомості загальною площею 142,22 тисячі квадратних метрів, обладнання та пристосувань. Вартість – 419,36 млн грн в тому числі з ПДВ», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що серед майна, яке виставляється на аукціон: машинобудівний, інструментальний, ремонтно-механічний, автоматично-механічний цехи, а також адміністративно-побутовий корпус.

Нагадаємо: 11 квітня Господарський суд виніс рішення про санацію «Запорізького автомобілебудівного заводу». Термін санації – 6 місяців. План санації включає в себе поліпшення соціальної сфери, збереження існуючих робочих місць та створення нових. Завод повинен стати платоспроможним, платити податки в місцевий і державний бюджети.

Також йшлося про виведення ЗАЗу зі стану банкрутства в найкоротші терміни, максимальному збереженні інфраструктури виробничих потужностей і відновлення виробництва автомобілів.

Як писав Mind, про проблеми з фінансовим станом автозаводу стало відомо минулого року.
У той же час, кілька років «УкрАВТО» надавала ЗАЗу додаткове фінансування для забезпечення операційної діяльності заводу і виплати банкам відсотків за кредитами. За даними «УкрАВТО», на кінець листопада 2018 року сума виплат склала більше 420 млн грн.

Як зазначалось, ЗАЗ виявився неплатоспроможним в результаті кризи 2014-2015 рр. В ході розпочатих у 2015 році переговорів з кредиторами вдалося досягти низки домовленостей про реструктуризацію заборгованості і відстрочення виплат. Однак в умовах стагнації ринку і практично повної зупинки виробництва ці заходи виявилися недостатніми для вирішення проблеми відновлення виробництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті