Україна поглибить інтеграцію свого енергоринку в європейський
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Україна поглибить інтеграцію свого енергоринку в європейський

Уряд завершує роботу над відповідним законопроектом

Україна поглибить інтеграцію свого енергоринку в європейський
Фото: УНІАН

Україна активно веде підготовку до ратифікації оновленого додатка 27 щодо енергетики до Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванну Климпуш-Цинцадзе. 

Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з громадськими організаціями повідомила, що в середині квітня українська сторона отримала від європейців узгоджений варіант енергетичного додатка й оперативно взяла його в роботу.

«Міненерговугілля 19 квітня вже подало на міжвідомче узгодження проект закону про ратифікацію цього доповнення. Найближчим часом уряд схвалить цей проект і поінформує про це сторону ЄС, і, сподіваюся, Верховна Рада невідкладно ратифікує документ», – сказала вона.

За словами Климпуш-Цинцадзе, робота з парламентом в цьому напрямі вже розпочалася.

Вона висловила впевненість, що оновлення додатка 27 дасть Україні можливість ефективніше відстоювати свої інтереси спільно з ЄС на переговорах із РФ щодо транзиту газу на 2020 рік. Тому вкрай важливо ратифікувати документ до кінця весняної сесії парламенту, наголосила віце-прем'єр.

Прес-служба уряду нагадала, що в грудні 2018 року Рада асоціації між Україною та ЄС на 5-му засіданні визнала прагнення України забезпечити повну інтеграцію енергетичного ринку України з енергоринком ЄС після завершення відповідних реформ.

Нагадаємо: Європейська комісія 19 березня схвалила оновлений додаток 27 до Угоди про асоціацію Україна – ЄС, що дозволяє синхронізувати енергетичні ринки.

«Це інтеграція України в секторальний енергетичний сектор ЄС, яка розпочинається з різних проектів – від недопущення «Північного потоку – 2» і до будівництва енергомоста», – заявив у зв'язку з цим президент Петро Порошенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті