Захворіло у світі
1,524,375
Померло у світі
89,435
Вилікувалось у світі
336,780
Захворіло в Україні
1892
Померло в Україні
57
Вилікувалось в Україні
45
Тисячі таксистів в Австралії подали колективний позов до Uber

Тисячі таксистів в Австралії подали колективний позов до Uber

Сервіс онлайн-таксі звинувачують в незаконній діяльності і нанесенні позивачам фінансових збитків

Тисячі таксистів в Австралії подали колективний позов до Uber
фото Shutterstock

В Австралії 6 тисяч таксистів обєдналися для того, щоб подати колективний позов до Верховного суду Вікторії проти компанії з надання послуг онлайн-таксі Uber. Водії з чотирьох штатів звинувачують компанію в незаконній діяльності і заподіянні фінансового збитку, передає Reuters.

«Це буде непересічний випадок щодо можливих незаконних операцій Uber в Австралії і руйнівного впливу, який чинить компанія на життя працьовитих і законослухняних громадян», – прокоментував подану заяву юрист Ендрю Уотсон з юридичної групи Maurice Blackburn, що подала колективний позов.

Прес-секретар Uber повідомила, що компанії не було пред'явлено колективного позову, і заперечує, що вона діяла незаконно.

«Uber спростовує ці звинувачення, і якщо позов буде розглядатися, ми будемо активно захищатися», – прокоментували в Uber.

За словами представника юридичної фірми, сума позову може скласти «сотні мільйонів доларів», однак остаточний розмір компенсації буде визначатися в рамках переговорів у справі або врегулювання.

При цьому Reuters зазначає, що незважаючи на спротив таксистів і місцевої влади, популярність Uber серед австралійців залишається високою.

Юристи стверджують, що в Uber знали, що операції компанії в Австралії були незаконними з цілого ряду причин, включаючи те, що він «прийняв політику для роботи на будь-якому ринку, де регулятор негласно схвалив це, не роблячи прямих примусових дій».

Між тим повідомлялося, що водії онлайн-сервісів таксі, таких як Uber і Lyft, зібралися провести загальний страйк 8 травня, незадовго до запланованого розміщення акцій Uber. Мета страйку – вимога підвищення зарплати і умов праці. Таксисти в Нью-Йорку не заходитимуть в додатки з 7 до 9 ранку (в годину пік) в середу. Страйк пройде в багатьох інших містах США, а також в Лондоні.

Нагадаємо, влада Нідерландів оштрафувала Uber на 2,3 млн євро за порушення закону про таксі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію