Захворіло у світі
1,216,422 особи
Померло у світі
65,711 осіб
Вилікувалось у світі
252,478 осіб
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Крах торгових переговорів: США обіцяють ввести мита на всі товари з Китаю

Крах торгових переговорів: США обіцяють ввести мита на всі товари з Китаю

Китай не погоджується на радикальні зміни своєї торгової політики, який домагалися США

Крах торгових переговорів: США обіцяють ввести мита на всі товари з Китаю
фото Washington Post

Причиною провалу торгових переговорів США з Китаєм, які тривали останні 5 місяців, стало те, що КНР відмовляється запровадити істотні зміни у своє законодавство, а погоджується лише на ненадійні адміністративні заходи. Про це заявили високопоставлені представники США, передає Голос Америки.

У відповідь на позицію Китаю президент США Дональд Трамп оголосив, що з 10 травня будуть підвищені ввізні мита на китайські товари з 10% до 25%, і «незабаром» справа дійде і до решти китайського імпорту.

Очікується, що віце-прем'єр Китаю Лю Хе разом з китайською делегацією прибудуть у Вашингтон, щоб спробувати досягти угоди до настання крайнього терміну введення мит, сказав торговий представник США Роберт Лайтхайзер.

Джерело, знайоме з переговорами, зазначило, що китайська сторона погодилася впроваджувати зміни в свою торгову політику лише за допомогою адміністративних і нормативних дій, а не шляхом змін китайського законодавства, як раніше було погоджено.

«Це підриває основну архітектуру угоди», – відзначило джерело, додавши, що відсутність законодавчих змін ускладнить перевірку і забезпечення дотримання угоди з боку Китаю.

В рамках існуючої системи в Китаї, в якій Комуністична партія має повний контроль над усіма сферами політичного життя, зміни в законодавстві є єдиним способом отримати хоч якусь впевненість, наголосив співрозмовник.

Сполучені Штати вимагають радикальних змін в економічній політиці Китаю, в тому числі покращення захисту інтелектуальної власності, припинення примусового передавання технологій і крадіжки американської комерційної таємниці.

У 2018 році США імпортували з Китаю товарів на суму $539,5 млрд і експортували на $120,3 млрд при рекордному зовнішньоторговельному дефіциті в $419,2 млрд.

Нагадаємо, в неділю Трамп написав кілька твітів у соцмережі про те, що на торгівлі з Китаєм Сполучені Штати втрачають півтрильона доларів, і що на продукцію з Китаю будуть введені додаткові мита. Ці повідомлення Трампа наступного дня обвалили всі азіатські і європейські біржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію