Суд ухвалив рішення про банкрутство «Трейд Коммодіті»

Суд ухвалив рішення про банкрутство «Трейд Коммодіті»

Банкрутство компанії ініційовано ТОВ «Нова Трейд Груп»

Суд ухвалив рішення про банкрутство «Трейд Коммодіті»
Фото: Shutterstock

Господарський суд Дніпропетровської області почав процедуру банкрутства ТОВ «Трейд Коммодіті», передає enkorr із посиланням на повідомлення Вищого господарського суду України.

Відповідне рішення суд прийняв 7 травня. Банкрутство «Трейд Коммодіті» ініційовано ТОВ «Нова Трейд Груп».

Приводом для позову став борг в 2,7 млн грн. Право вимагати цей борг «Нова Трейд Груп» отримала від ТОВ «Оптимум-В» за договором переуступки боргу від вересня 2018 року.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб ТОВ «Трейд Коммодіті» у привласненні 149 млн грн бюджетних коштів при постачанні палива влітку 2016 року.

У жовтні 2017 року детективи НАБУ домоглися арешту рахунків і активів «Трейд Коммодіті». Після цього основна господарська діяльність перейшла до афільованим компаніям – «Август Пром», «Оптимус Коннекшн», «Фірма «ФІДЕ», «Торум», «Ферст Груп», «Мета Ойл», «Скайторг» та ін., які входять в так звану групу «Трейд Коммодіті».

Протягом 2018 року в процедуру банкрутства пішли інші афілійовані з «Трейд Коммодіті» компанії – «Хімпродторг ЛТД» і «Укр Петрол»

Як повідомляє видання, група «Трейд Коммодіті» в початку 2016 року стала активним учасником державних тендерів. За результатами 2018 року на неї припадало 35% всіх поставок палива на Міноборони (у 2017 році – 60%) і 40% – на «Укрзалізницю» (у 2017 році – 50%).

Журналістські розслідування вказують на підтримку «Трейд Коммодіті» з боку керівництва фракції БПП, зокрема депутата Олександра Грановського. 16 жовтня 2017 року бізнесмен Андрій Адамовський, раніше відомий своєю співпрацею з Грановським, заявив, що є «одним з інвесторів» цієї компанії. Другим інвестором був названий Володимир Трофименко. На даний момент він, як і засновник «Трейд Коммодіті» Вадим Майко, знаходяться під слідством НАБУ.

У 2018 році компанії групи «Трейд Коммодіті» імпортували 164 000 тонн ДП (+ 1,2% до 2017 року) і 196 000 тонн авіаційного палива (+ 76%).

Нагадаємо: 24 квітня компанія «Нова Трейд Груп» подала позов про початок процедури банкрутства «Трейд Коммодіті».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло