В ЄС у сміття відправляють 20% продовольства

В ЄС у сміття відправляють 20% продовольства

ЄК вирішила боротися з цим явищем

В ЄС у сміття відправляють 20% продовольства
фото pixabay.com

У зв’язку із тим, що щорічно в ЄС в сміття потрапляє 20% харчових продуктів, Єврокомісія прийняла рішення боротись із цим явищем. Про це йдеться в прес-релізі ЄК.

«Щорічно близько 20%и продовольства, виробленого в ЄС, викидається, що призводить до неприйнятних соціальних, екологічних та економічних збитків. ЄС прагне вирішити цю проблему і поставити свою продовольчу систему на сталий шлях», – йдеться в повідомленні.

Для усунення цієї проблеми ЄК прийняла акт, що встановлює загальну методологію вимірювання харчових відходів, яка має кількісно оцінити  обсяги харчових відходів на кожному етапі їх поставки та споживання. На його основі методологія забезпечить узгоджений моніторинг рівня харчових відходів у ЄС.

В документі зазначається, що запобігання харчовим відходам було визначено в якості одного з пріоритетних напрямків у Плані дій щодо кругової економіки, прийнятого Комісією у грудні 2015 року, від лінійного «використання-утилізація» до циркулярності, де мінімізується втрата ресурсів.

Таким чином, ЄС поставив собі за основну мету зниження рівня харчових відходів, враховуючи складну ситуацію з продовольством в країнах третього світу, а саме скоротити їх на наполовину на роздрібному та споживчому рівнях до 2030 року, а також знизити втрати харчових продуктів на виробництві та постачанні продуктів харчування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті