США відправили в Перську затоку ще один військовий корабель
Вашингтон воювати не хоче, але збирається захищати свої інтереси в регіоні

Сполучені Штати посилюють свою військову присутність на Близькому Сході через загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном. Міноборони США схвалило відправку на Близький Схід військового корабля і ракетного комплексу Patriot.
Вашингтон спостерігає за діяльністю Тегерана і готовий захищати свої інтереси в зоні американського Центрального військового командування на Близькому Сході, йдеться в заяві Міноборони США, опублікованій 10 травня, на яку посилається Deutsche Welle.
Виконуючий обов'язки міністра оборони США Патрік Шанахан схвалив відправку десантно-вертолітного корабля «Арлінгтон» і зенітно-ракетного комплексу Patriot в регіон Центрального командування ВС США.
Вашингтон відмовився розкрити їх графік прибуття або місце розташування, пославшись на міркування безпеки.
6 травня Вашингтон направив в регіон авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників. Радник президента Сполучених Штатів з нацбезпеки Джон Болтон наголосив, що США «не хочуть війни з іранським режимом», проте готові відреагувати на будь-який напад регулярних військ Ірану.
«40 років убивств Іраном американських солдатів, нападів на американські об'єкти, захоплення американців у заручники є прямим нагадуванням про те, що ми повинні захищати себе», – цитує Болтона «Інтерфакс».
Держсекретар нагадав, що президент США Дональд Трамп заявив про готовність у визначений час зустрітися і провести переговори з керівництвом Ірану.
«Ми закликаємо режим відмовитися від ядерних амбіцій, змінити свою деструктивну поведінку, поважати права своїх громадян і з чесними намірами повернутися за стіл переговорів», – заявив Трамп.
Конфлікт між двома країнами загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди, з якої США раніше вийшли в односторонньому порядку. Напередодні Трамп оголосив про введення нових санкцій відносно Ірану. Вони спрямовані проти гірничодобувного і сталеливарного секторів економіки Ірану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].