Перший день для акцій Uber на біржі став провальним: капіталізація впала на $6 млрд

Перший день для акцій Uber на біржі став провальним: капіталізація впала на $6 млрд

Інвестори, які вкладали кошти в онлайн-сервіси таксі, зараз дещо шкодують про свій вибір

Перший день для акцій Uber на біржі став провальним: капіталізація впала на $6 млрд
фото Shutterstock

Перший день торгів Uber після вчорашнього IPO розчарував інвесторів:акції компанії впали на 8% – з $45 до $41,6. Капіталізація компанії за підсумками першого дня впала до $69 млрд – з $75,5 млрд, пише The Bell.

Для великих інвесторів в Uber такий старт став справжнім провалом. В останньому закритому раунді в серпні 2018 року Toyota Motor інвестувала в Uber $500 млн за ціною приблизно $45,5 за акцію. Найбільший інвестор Uber, японський Softbank, на початку 2018 року в угоді на $8 млрд купив частину акцій Uber по $48 за акцію, пише Reuters.

«Ви не можете вибирати тиждень, коли станете публічними. На нашу долю випала ситуація з президентом Трампом і Китаєм, яка привнесла нестабільність і невизначеність», – прокоментував гендиректор Uber Дара Хосровшахі.

Однією з головних причин стало різке загострення торгової війни між США і Китаєм: Трамп двічі за тиждень ввів нові мита на китайські товари, через провал торгових переговорів  головний американський фондовий індекс S&P 500 за тиждень впав на 2,2%.

Але важливіша причина – сумніви інвесторів, викликані невдалим виходом на біржу ще одного онлайн-сервісу таксі  Lyft, який провів IPO в березні. За місяць торгів Lyft подешевшав на третину – з $79 за акцію до $51. Такі розклади відлякали інвесторів, вважають ЗМІ.

Ще півроку тому Uber оцінювався в $120 млрд – тобто практично вдвічі більше, ніж коштує зараз. «Якщо венчурні інвестори згодні на те, щоб компанія спалювала гроші, вона може робити це скільки захоче. Але після виходу на публічний ринок ви повинні показувати прибуток або хоча б позначати, як ви хочете на нього вийти», – цитує Reuters керуючого фонду Federated Kaufmann Джордана Стюарта.

У самій Uber намагаються не показувати занепокоєння: «Ми знали, що у нас попереду непростий день, – пояснив у розмові з The Wall Street Journal Дара Хосровшахі. – Uber – це компанія, яка пережила багато нестабільності в своїй історії. І ми завжди проходили через них».

Нагадаємо, 10 березня відбулося найочікуваніше ІРО 2019 року, однак Uber оцінили значно дешевше, ніж розраховувала компанія.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло