«Дайте нам спокій»: Washington Post про реакцію Зеленського на заяви Джуліані щодо «ворогів Трампа»
Зеленський не хоче бути втягнутим у внутрішньополітичний конфлікт США

У команді обраного президента України Володимира Зеленського побоюються, що їх втягують у внутрішньополітичний конфлікт в Сполучених Штатах, можливо, за рахунок України. Поки президент Трамп і його оточення все більше уваги приділяють Україні, шукаючи компромат на кандидата в президенти Джо Байдена, у штабі Зеленського заявляють: дайте нам спокій. Про це пише Washington Post.
Як відомо,напередодні особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані оголосив, що скасовує свій візит до Києва, де він мав зустрітися з Зеленським. Причиною цього він назвав те, що в оточенні Зеленського є «вороги президента Трампа і Сполучених Штатів». Він уточнив, що має на увазі нардепа і журналіста Сергія Лещенка, який у 2016 році оприлюднив «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.
В оточенні новообраного президента Зеленського прокоментували звинувачення:
«Ні Володимир, ні люди, які його оточують, не є ворогами Америки або її президента. Безумовно, жоден з них не є, – сказала людина, наближена до Зеленського. – Ми не хочемо, щоб все зводилося до таких звинувачень».
Сам Зеленський поки що публічно не прокоментував ситуацію щодо скасування візиту Джуліані. Наразі неясно, чи дійсно Джуліані призначив зустріч з обраним президентом. Людина, близька до Зеленського, сказала, що по офіційних каналах Джуліані не отримував запрошення на зустріч.
Деякі прихильники Зеленського кажуть, що українські чиновники, пов'язані з Порошенком, зараз намагаються забезпечити собі репутацію, запобігаючи перед адміністрацією Трампа.
«Він втягує Україну в цю небезпечну гру, щоб зберегти свій пост, – сказав Лещенко про генпрокурора Юрія Луценка. – Він тягне Україну на фронт внутрішньополітичної війни в Америці».
Ідеться про нещодавню заяву Луценка про те, що ніби то посол США в Україні Марі Йованович, призначена на цю посаду ще Бараком Обамою, намагалася чинити на Луценка тиск і нібито передала йому список осіб, щодо яких не можна вести розслідування.
Прес-секретар Луценка сказала, що генпрокурор не має ніякого відношення до потенційного візиту Джуліані в Україну.
Мета візиту адвоката Трампа в Україну мала полягати в тому, щоб переконати Зеленського не припиняти розслідування, які в США можуть зіграти на руку республіканцям.
Зокрема, одне з них – про можливі зв'язки сина Джо Байдена – Хантера Байдена – з українською газовою компанією.
Хантер Байден увійшов до ради директорів маловідомої української газової компанії Burisma, яка належить бізнес-магнату і екс-міністру екології в часи Януковича Миколі Злочевському, який зіткнувся з перспективою судового переслідування поряд з іншими посадовцями поваленого режиму Януковича.
Злочевський двічі займав урядові посади в Україні. Його газовидобувна компанія вигравала ключові ліцензії на видобуток і розвідку природного газу і розширилася, ставши одним з найбільших виробників газу в країні. Злочевський заперечував будь-які правопорушення.
Залучення Хантера Байдена до ради директорів газової компанії надавало їй публічний імідж довіри і стабільності, особливо в очах європейців і американців, зазначає видання, в той час як сама компанія може бути пов’язана з корупційною діяльністю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].