Європа не виключає загрози втручання РФ у вибори до Європарламенту
Робочі групи вже займаються виявленням дезінформації з боку Росії

Єврокомісар з питань юстиції Віра Юрова попередила про загрозу маніпуляції результатами виборів до Європарламенту з боку низки країн, зокрема Росії. Про це повідомляє DW.
«Ми не повинні допустити спотворення підсумків виборів ні в одній державі – члені ЄС», – наголосила вона. Юрова назвала заплановані на 23–26 травня вибори «доленосними для Європи».
Метою організованих з-за кордону кампаній із дезінформації є підтримка і посилення поляризації, що існує в суспільстві, зазначила єврокомісар.
«Ми переживаємо цифрову гонку озброєнь. Європа повинна адаптуватися до цього», – додала вона.
Тим часом робочі групи зі стратегічних комунікацій (StratCom) усередині Європейської служби зовнішньополітичної діяльності займаються виявленням дезінформації з боку Росії. Так, робоча група «Схід» (East StratCom) аналізує російські ЗМІ, щоб виявити подібні матеріали.
Своєю чергою, глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс також попередив ЄС про можливий російський вплив та підкреслив, що «Європі треба бути насторожі».
Він назвав вибори до парламенту Євросоюзу випробуванням, яке продемонструє, чи працює механізм захисту від маніпуляції результатами голосування.
«Не можна бути наївними. Москва намагається створити у ЄС стійку нестабільність і користуватися цим у власних інтересах», – підкреслив глава МЗС Литви
Тим часом американська газета The New York Times пише про поширення дезінформації з сайтів і акаунтів у соцмережах, які пов'язані з Росією або ультраправими європейськими рухами. Це сприяє роз'єднанню і посилює недовіру до центристських партій, які займали керівні позиції протягом десятиліть, зазначає видання.
На думку експертів ЄС, нові спроби в тактиці багато в чому схожі на колишні аналогічні дії Росії – зокрема, втручання у вибори президента США у 2016 році. Серед виявлених прикладів – акаунти у Facebook, Twitter і групи в WhatsApp, що публікують фейки про Євросоюз і НАТО, а також спотворюють низку тем – наприклад, міграцію.
Мета подібних дій – «більше ніж просто вибори», вважає колишній аналітик Федерального бюро розслідувань Деніел Джонс. Вона полягає в «підриві нашої віри в інститути й саму демократію», вважає експерт. На думку Джонс, дезінформатори прагнуть «зруйнувати все, що було побудовано після Другої світової війни».
Нагадаємо: вибори до парламенту Європейського союзу пройдуть у країнах ЄС із 23 по 26 травня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].