Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Пакистан отримає від МВФ $6 млрд на боротьбу з економічною кризою

Пакистан отримає від МВФ $6 млрд на боротьбу з економічною кризою

У країні через економічну кризу спостерігаються слабкий ріст, підвищена інфляція, висока заборгованість та слабка зовнішня позиція

Пакистан отримає від МВФ $6 млрд на боротьбу з економічною кризою
фото pixabay.com

Пакистан досягнув угоди з Міжнародним валютним фондом на отримання фінансової допомоги в розмірі $6 млрд. Про це повідомляє FT.

«Ми досягнули угоди з МВФ на $6 млрд на наступні три роки. Будуть внесені корективи, але ми намагатимемося зробити так, щоб ступінь болі для людей із низьким доходом був мінімальним», – сказав глава Мінфіну країни Абдул Хафіз Шейх.

Видання зазначає, що угоду ще не було офіційно підтверджено керівництвом МВФ та його виконавчою радою, але пакистанські високопосадовці повідомили FT, що «основу для угоди вже закладено».

«Пакистан зіштовхується із складними економічними умовами, в яких спостерігається слабкий ріст, підвищена інфляція, висока заборгованість та слабка зовнішня позиція, – йдеться в повідомленні на сайті МВФ. – Програма фінансування направлена на підтримку стратегій влади із досягнення більш сильного та збалансованого росту шляхом скорочення внутрішніх та зовнішніх дисбалансів, покращення рівня ділового середовища, зміцнення інститутів, підвищення прозорості та захисту соціальних витрат».

За минулий рік в Пакистані завдяки економічній кризі, валютні резерви скоротились до рівня, еквівалентного імпорту менше, ніж за два місяці. МВФ прогнозує уповільнення економічного росту в Пакистані до 2,8% у цьому році у порівнянні з 5,2% в минулому.

МВФ також повідомив, що незалежність Держбанку Пакистану буде захищена, а сам банк зможе зосередитись на зниженні інфляції та забезпеченні фінансової стабільності.

Високопоставлений пакистанський чиновник заявив виданню, що рішення Шейха публікувати новини в офіційних державних джерелах, а не через незалежні ЗМІ країни, свідчить про те, що «ця угода з МВФ буде нелегкою».

Цей пакет допомоги стане 13-м з 1980-х років від МВФ Пакистану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті