Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Акції Uber знову обвалились: за другий день торгів їхня ціна впала ще на майже 11%

Акції Uber знову обвалились: за другий день торгів їхня ціна впала ще на майже 11%

Перший день торгів продемонстрував падіння у 8%

Акції Uber знову обвалились: за другий день торгів їхня ціна впала ще на майже 11%
фото flickr.com

У п'ятницю, перший день в якості публічної компанії, акції Uber на торгах на Нью-Йоркській біржі впали на 8%. У понеділок, другий день торгів, ціна знизилась ще на 10,7%. Про це повідомляє Ars Technica.

Ще в жовтні минулого року деякі банки з Волл-стріт оцінювали компанію у $120 млрд. З огляду на ціну закриття торгів у понеділок, капіталізація компанії зменшилась майже вдвічі – до $62 млрд.

Акції головного конкурента Uber, компанії Lyft, впали на 5,7%. Капіталізація компанії скоротилась до $13,8 млрд. Загалом компанія втратила третину від своєї вартості після березневого ІРО.

Видання наголошує на тому, що Uber ніколи не була прибутковою, а в останні квартали звітувала про мільярдні збитки. У компанії виправдовували ці збитки швидким ростом та зусиллями з виходу на нові ринки.

Донедавна інвестори, здавалось, були раді й надалі покривати збитки Uber, сподіваючись, що компанія вже дуже скоро стане надзвичайно прибутковою. Дійсно, Uber залучив $8,1 млрд додаткових коштів у ході первинного розміщення акцій, але терпіння Волл-стріт не є вічним. Генеральному директору компанії Дарі Хосровшахі доведеться стикнутися із зростаючим тиском, щоб виправдати довгоочікуваний шлях Uber до прибутковості

Lyft знаходиться  в аналогічному становищі. Ця компанія є значно меншою, тому її ринкова капіталізація, збитки та «грошова подушка» є пропорційно меншими.

Як повідомлялось, перший день торгів Uber IPO розчарував інвесторів:акції компанії впали на 8% – з $45 до $41,6. Капіталізація компанії за підсумками першого дня впала до $69 млрд з $75,5 млрд.

Для великих інвесторів у Uber такий старт став справжнім провалом.

Нагадаємо: 10 березня відбулося найочікуваніше ІРО 2019 року, однак Uber оцінили значно дешевше, ніж розраховувала компанія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті