Заводи в Китаї нарощують закупки залізної руди, попри дуже високі ціни на неї

Заводи в Китаї нарощують закупки залізної руди, попри дуже високі ціни на неї

Міністерство навколишнього середовища зобов’язало заводи скоротити рівні викидів, а отже – перейти на більш якісну руду та обладнання

Заводи в Китаї нарощують закупки залізної руди, попри дуже високі ціни на неї
фото flickr.com

Китайські сталеливарні заводи переходять на високоякісну залізну руду, незважаючи на рекордно високі ціни на неї, оскільки відновлення рентабельності стимулює заводи прагнути до підвищення ефективності та нарощування виробництва. Про це повідомляє Reuters.

Наприкінці 2018 року сталеливарні компанії були змушені скоротити витрати та перейти на низькоякісну руду, оскільки маржа знизилася на тлі рекордного обсягу виробництва. Різкий стрибок цін на залізну руду на початку 2019 року також цьому посприяв.

Але з огляду на те, що економічне зростання в КНР у І кварталі прискорилося, а заходи з боротьби із забрудненням набрали чинності, керівники зібралися на галузевій конференції в Сінгапурі цього тижня і заявили про повернення більш високої якості та більш якісної руди.

«Ми підписали велику кількість замовлень на сталеливарну продукцію на найближчі три місяці, і виробництво стало доволі прибутковим, – зазначив менеджер із закупівель одного із заводів у провідній сталеливарній провінції Китаю Хебей. – Прийшов час купувати більше високоякісної руди».

Переходу на якіснішу руду та обладнання спряло й рішення Міністерств навколишнього середовища зобов’язати заводи скоротити рівні викидів.

«У більш довгостроковій перспективі через зміни в китайській сталеливарній промисловості… а також через більш жорсткий контроль за викидами ми бачимо значний пул попиту та перевагу на користь високоякісних залізних руд», – наголосив Сіддарт Аггарвал, менеджер з аналізу ринку в Anglo American.

Запаси імпортованої залізної руди в китайських портах впали до найнижчого рівня з жовтня 2017 року – до 133,6 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті