Детективи НАБУ провели обшуки в «Укрбуд Девелопмент»

Детективи НАБУ провели обшуки в «Укрбуд Девелопмент»

Основна мета – вивчення рівноцінності обміну квартир, переданих Нацгвардії під час зведення будинків у Києві

Детективи НАБУ провели обшуки в «Укрбуд Девелопмент»
Фото: УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) сьогодні, 14 травня провели низку обшуків в межах кримінального провадження, відкритого 11 грудня 2017 року. Про це повідомили Mind у компанії.

Один з суб’єктів цього розслідування – «Укрбуд Девелопмент». Головна мета – вивчення рівноцінності обміну квартир, які були передані для потреб Нацгвардії України під час зведення будинків в Києві. Мова йде про обмін житлових площ, передбачених в будинку по вулиці Коновальця, 34 (ЖК «Аристократ»), на житло в будинках по вулиці Бориспільська, 23а, 25а, 27а (ЖК «Оберіг»).

«Обмін проходив з ініціативи колишнього керівництва Нацгвардії, а його рівноцінність та відсутність порушень була підтверджена експертизою Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України», – повідомили в «Укрбуді».

В компанії додали, що розслідування за вказаним фактом проводиться близько двох років. За цей час проведено низку слідчих та процесуальних дій, оціночних експертиз. При цьому «Укрбуд Девелопмент» всіляко сприяло розслідуванню шляхом надання необхідних документів, добровільної згоди на проведення оглядів, працівники надавали свідчення у якості свідків. 

«Наприкінці квітня 2019 року НАБУ отримало листа про те, що підприємство готове й надалі сприяти повному та неупередженому проведенню досудового розслідування. В тому числі шляхом надання необхідних фінансово-господарських та супроводжуючих документів і роз’яснень до них. А представники «Укрбуд Девелопмент» готові з’явитися для участі в проведенні допитів щодо висвітлення обставин, які є предметом розслідування. Відтак, об’єктивних причин для проведення обшуків детективами НАБУ не було», – кажуть в «Укрбуді».

Проте, за словами представників компанії, тривалість розслідування детективами НАБУ викликає занепокоєння. Кримінальне провадження, розслідування за яким з невідомих причин ніяк не завершать упродовж довгого часу, шкодить діловій репутації «Укрбуд Девелопмент», яке є активним учасником будівельного ринку Києва та представляє інтереси тисяч фізичних осіб-інвесторів будівництва.

«Таким чином, наявність відкритого кримінального провадження може бути використана в нечесній конкурентній боротьбі з метою завадити здійсненню господарської діяльності підприємства», – зазначили в компанії.

Нагадаймо: детективи НАБУ сьогодні також НАБУ проводить обшуки в службових осіб Нацгвардії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті