«Прориву не відчувається»: Путін зустрівся із Помпео у Сочі
Сторони обговорили актуальні регіональні проблеми - ситуацію навколо Сирії, навколо КНДР, Афганістан, Лівію, Іран, Венесуелу

У вівторок ввечері у Сочі відбулись переговори між держсекретарем США Майком Помпео та російський президентом Владіміром Путіним. Про це повідомляє прес-служба Кремля.
В Кремлі побачили наміри американської сторони «на відновлення російсько-американських зв'язків, контактів, на рішення спільно питань, які представляють для нас взаємний інтерес» для країн.
З результатами зустрічі Путін ще раз наголосив, що розслідування Роберта Мюллера тільки довело, що «ніякого втручання з нашого боку в вибори в США не було на державному рівні і бути не могло. Але, на жаль, в тому числі і це послужило причиною погіршення наших міждержавних зв'язків».
«Незважаючи на те, що у нас торговий оборот, на жаль, завжди був низьким, а за останні роки він взагалі прагне до нуля, але все-таки за минулий рік деяке збільшення торгового обороту ми спостерігаємо, вже, по-моєму, там п'ять відсотків з невеликим», – додав Путін, коли говорив про спільні інтереси країн.
Помпео, своєю чергою, назвав розмову «продуктивною».
«Ми говорили про ті речі, щодо яких у нас немає згоди, але також говорили про речі, в яких у нас спільні інтереси… У нас є спільні інтереси, а також є такі питання, де ми можемо співпрацювати, продуктивно працювати. Ми можемо працювати разом для того, щоб всі наші народи більш успішно жили і весь світ в загальному сенсі також процвітав… Ми можемо співпрацювати з Північної Кореї, Афганістану, а також з інших питань, і ми також можемо поговорити про стратегічне діалозі», – сказав він.
ВВС повідомляє, що сторони не обговорювали питання України, прав людини в Росії та справу Майка Калві.
За словами помічника Путіна Юрія Ушакова,президент РФ і глава держдепартаменту «в загальному плані» обговорили можливу зустріч лідерів США і Росії на саміті «Великої двадцятки» в Японії. Про бажання провести таку зустріч напередодні оголосив президент США Дональд Трамп.
«Ми сказали, що ми як завжди відкриті до такого роду контактів і будемо зараз очікувати від американців конкретизації пропозиції, яку зробив Трамп на цей рахунок, – розповів Ушаков. – Ми готові до проведення будь-яких зустрічей, будь-яких контактів, особливо на вищому рівні, вони дуже важливі».
На його думку, «всім вигідно, щоб президенти двох провідних країн сіли спокійно поговорили з актуальних питань».
Ушаков також розповів, що Путін і Помпео обговорили міжнародну проблематику, зокрема, питання стратегічної стабільності і актуальні регіональні проблеми – ситуацію навколо Сирії, навколо КНДР, Афганістан, Лівію, Іран, Венесуелу.
Незважаючи на широке обговорення міжнародної проблематики, ситуацію в Україні Путін з Помпео не торкнулися.
«Україна було не мало. Взагалі не було», – сказав Ушаков. Конфлікт в Керченській протоці в листопаді, коли російські прикордонники захопили українські кораблі став приводом для скасування переговорів Трампа і Путіна на саміті G20 в Аргентині в грудні.
«Проблематики прав людини взагалі не торкалися», – сказав Ушаков журналістам, відповідаючи на питання, чи говорив Помпео з Путіним на цю тему в цілому, а також про ситуацію навколо заборони в Росії організації «Свідків Єгови» зокрема.
«Про санкції йшлося дуже коротко. Приблизно в тому плані, що не можна вводити проти Росії санкції і одночасно просити Росію зробити щось таке, що було б вигідно для американців», – розповів він.
«Прориву поки, звичайно, не відчувається, але діловий настрій проявився з американської сторони», – заявив Ушаков журналістам після зустрічі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].