Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу

Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу

Починаючи з IV кварталу ціни почнуть поступово знижуватися на тлі відновлення запасів

Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу
Фото: Pixabay.com

Ціни на залізну руду суттєво зростуть вище $100 за тонну протягом декількох найближчих місяців у зв’язку зі стрімким скороченням запасів у китайських портах, перспективою конкуренції заводів за постачання цієї сировини в умовах глобального дефіциту. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Залізна руда коштуватиме $110 за тонну в наступному кварталі, коли запаси в портах повністю закінчаться, говориться в доповіді First NZ Capital Securities Ltd (FNZC), де наведені данні Credit Suisse Group AG.

Починаючи з IV кварталу ціни почнуть поступово знижуватися на тлі відновлення запасів, припускають експерти.

Ціни на залізну руду підскочили 2019 року через падіння об’єму постачань з Бразилії та Австралії та рекордного рівня виробництва сталі в Китаї. Згідно з Sachs Group Inc., стрімке скорочення запасів у портах та на сталеливарних підприємствах, вказують на дефіцит цієї сировини на ринку.

FNZC у своїй доповіді прогнозує збільшення конкуренції між сталеливарними заводами за грузи залізної руди.

Запаси в китайських портах вже впали до мінімуму з середини жовтня 2017 року. Згідно з розрахунками FNZC та Credit Suisse, наразі доступний для придбання обсяг запасів залізної руди складає 40–50 млн тонн від загальної кількості в розмірі близько 134 млн тонн. Придбання буде неможливим, коли обсяги запасів сягнуть 80–90 тонн, що вірогідно, відбудеться в наступному кварталі.

Спотові ціни на залізну руду склали $93,25 за тонну у вівторок 14 травня. З початку року вони підскочили на 29%, згідно з даними Mysteel.com.

Раніше повідомлялося, що Black Iron веде переговори з «Укрзалізницею» про перевезення руди з Шиманівського родовища. Йдеться про транспортування до 10 млн тонн залізорудної сировини на рік до порту Південний.

Нагадаємо: у Китаї продовжують зростати ціни на сталь. Ф’ючерси на сталь стрімко ростуть на тлі очікувань продовження падіння сталеливарної потужності країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло