Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу

Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу

Починаючи з IV кварталу ціни почнуть поступово знижуватися на тлі відновлення запасів

Ціни на залізну руду зростуть до $110 за тонну наступного кварталу
Фото: Pixabay.com

Ціни на залізну руду суттєво зростуть вище $100 за тонну протягом декількох найближчих місяців у зв’язку зі стрімким скороченням запасів у китайських портах, перспективою конкуренції заводів за постачання цієї сировини в умовах глобального дефіциту. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Залізна руда коштуватиме $110 за тонну в наступному кварталі, коли запаси в портах повністю закінчаться, говориться в доповіді First NZ Capital Securities Ltd (FNZC), де наведені данні Credit Suisse Group AG.

Починаючи з IV кварталу ціни почнуть поступово знижуватися на тлі відновлення запасів, припускають експерти.

Ціни на залізну руду підскочили 2019 року через падіння об’єму постачань з Бразилії та Австралії та рекордного рівня виробництва сталі в Китаї. Згідно з Sachs Group Inc., стрімке скорочення запасів у портах та на сталеливарних підприємствах, вказують на дефіцит цієї сировини на ринку.

FNZC у своїй доповіді прогнозує збільшення конкуренції між сталеливарними заводами за грузи залізної руди.

Запаси в китайських портах вже впали до мінімуму з середини жовтня 2017 року. Згідно з розрахунками FNZC та Credit Suisse, наразі доступний для придбання обсяг запасів залізної руди складає 40–50 млн тонн від загальної кількості в розмірі близько 134 млн тонн. Придбання буде неможливим, коли обсяги запасів сягнуть 80–90 тонн, що вірогідно, відбудеться в наступному кварталі.

Спотові ціни на залізну руду склали $93,25 за тонну у вівторок 14 травня. З початку року вони підскочили на 29%, згідно з даними Mysteel.com.

Раніше повідомлялося, що Black Iron веде переговори з «Укрзалізницею» про перевезення руди з Шиманівського родовища. Йдеться про транспортування до 10 млн тонн залізорудної сировини на рік до порту Південний.

Нагадаємо: у Китаї продовжують зростати ціни на сталь. Ф’ючерси на сталь стрімко ростуть на тлі очікувань продовження падіння сталеливарної потужності країни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло