У Китаї продовжують зростати ціни на сталь

У Китаї продовжують зростати ціни на сталь

Ф’ючерси на сталь стрімко ростуть на фоні очікувань продовження падіння сталеливарної потужності країни

У Китаї продовжують зростати ціни на сталь
фото з pixabay.com

Китайські ф’ючерси на сталь продовжують зростати на фоні появи більш жорстких правил щодо введення в стрій нових сталеливарних потужностей в країні. Про це повідомляє Reuters.

Китай встановив більш суворі правила із будівництва нових потужностей із виробництва сталі для заміни застарілих об’єктів, що посприяло росту цін на сталь цього тижня, оскільки інвестори очікували, що сталеливарна потужність Китаю продовжуватиме падати цього року.

Найактивніший арматурний контракт на Шанхайській ф’ючерсній біржі зріс на 0,65%, до 3849 юанів ($590) за тонну.

«Ключове питання – попит на сталь залишається слабким. Трейдери і кінцеві користувачі не поповнюють запаси. Підвищення цін через більш жорсткі правила зі створення нових потужностей не може тривати довго», – сказав один з місцевих трейдерів.

Попит на сталь сезонно уповільнюється, оскільки в будівельному секторі, який є ключовим споживачем сталевої продукції, спостерігається сповільнення через сніжну і морозну погоду.

Вартість залізної руди на Далянській товарній біржі незначним чином коливається поблизу 557 юанів за тонну.  

Австралія заявила в понеділок, що очікує, що ціни на залізну руду цього року складуть у середньому $51,5  за тонну, що на 20% менше, ніж у 2017 році, через ріст світової пропозиції та зниження попиту з боку найбільшого імпортера Китаю, оскільки його сталеливарний сектор скорочується.

Вартість коксу знизилася на 2,6%, до 2,025 юаня за тонну, а коксованого вугілля – впала на 2%, до 1,357 юаня за тонну, оскільки китайські сталеливарні заводи завершили відновлення двох сировинних матеріалів для виробництва в найближчому майбутньому.

У вівторок, 9 січня, залізна руда з доставкою в китайський порт Ціндао здорожчала на $0,73, до $78,47 за тонну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті