Застаріле житло в Україні будуть реконструювати за новими правилами
Мета проекту – вирішити більшість проблемних питань та нарешті розпочати реконструкцію застарілого житла

Мінрегіонбуд спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» завершили розробку нового законопроекту щодо реконструкції застарілого житла. Про це повідомили у відомстві.
Мета проекту – вирішити більшість проблемних питань та нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.
«З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів. Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. Його прийняття в подальшому зможе нарешті запустити цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
За його словами, завдяки активній участі широкого кола фахівців, експертів, громадськості, у тому числі, жителів таких будинків відбулася низка відкритих круглих столів з обговоренням проблемних питань та можливих шляхів їх вирішення.
«Найважливіше – щоб були враховані інтереси мешканців таких будинків і створені всі сприятливі умови, щоб реконструкція нарешті змогла розпочатися на практиці», – додав заступник міністра.
Зокрема, новий законопроект:
- враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;
- визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
- розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
- визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
- удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
- передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.
Раніше Mind писав, що Мінрегіон розпочав реформування системи архітектурно-будівельного контролю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].