Трамп заборонив використовувати Huawei у США та ввів надзвичайний стан

Трамп заборонив використовувати Huawei у США та ввів надзвичайний стан

Режим надзвичайного стану було введено через загрози американським технологіям, які становлять іноземні компанії

Трамп заборонив використовувати Huawei у США та ввів надзвичайний стан
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент Дональд Трамп у середу оголосив про надзвичайну ситуацію на національному рівні у зв’язку із загрозами американським технологіям. Крім того, він підписав указ, який забороняє американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання, яке несе загрозу інтересам країни. Про це повідомляє CNBC.

Міністерство торгівлі США проінформувало про додавання Huawei Technologies та її філій до чорного списку. Це значить, що китайській компанії відтепер доведеться брати спеціальний дозвіл на ведення діяльності. Крім того, продаж обладнання Huawei може бути заборонений у будь-який момент.

Трамп вирішив підтримати це рішення, оскільки воно допоможе «запобігти використанню американських технологій іноземними підприємствами таким чином, щоб потенційно підірвати американську національну безпеку або інтереси зовнішньої політики», пояснив міністр торгівлі США Вілбур Росс.

Huawei, своєю чергою, заявила:

«Huawei є незаперечним лідером в 5G. Ми готові і хочемо взаємодіяти з урядом США і вживаємо всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки нашої продукції. Відсторонення Huawei від ведення бізнесу в США не зробить цю країну безпечнішою або сильною. Навпаки, через це рішення США доведеться обмежуватися альтернативами більш низької якості, які будуть сповільнювати розвиток 5G в Сполучених Штатах. В кінцевому підсумку це завдасть шкоди інтересам американських компаній і споживачів. Крім того, необгрунтовані обмеження будуть порушувати права Huawei і зачіпати інші серйозні правові питання».

Відповідний указ обговорювався протягом року, а підписано його було як раз під час загострення відносин між двома найбільшими економіками світу через неможливість дійти згоди щодо торгівлі.

У своїй заяві прес-секретар Білого дому Сара Сандерс написала, що адміністрація «захистить Америку від іноземних супротивників, які активно і все частіше створюють і використовують вразливі місця в інфраструктурі інформаційних і комунікаційних технологій і послуг у Сполучених Штатах».

Експерти вважають, що головною метою Трампа є не дати Huawei захопити американський і світовий ринок мереж 5G, будівництво яких повинно якісно змінити весь цифровий світ і дати поштовх розвитку інтернету речей. До 2035 року економічний ефект від впровадження 5G, за попередніми оцінками, складе $12 трлн.

Адміністрація Трампа підштовхує своїх союзників по усьому світу відмовитись від обладнання Huawei з міркувань національної безпеки. Ці зусилля, як відомо, мали неоднозначні результати в Європі, де лише кілька країн відмовилися припиняти бізнес з компанією.

Більше про те, чому США вважають Huawei загрозою та наполягають, щоб їхні союзники також відмовлялися від послуг та обладнання китайської компанії, читайте в матеріалі Mind «Як США ламають Huawei: китайського техногіганта придушать «шпигунськими» санкціями».

Huawei категорично заперечує твердження, що вона є залежною від китайського уряду.

Останніми місяцями США зробили ряд кроків проти фірми, зокрема, Мін’юст оголосив низку звинувачень проти двох підрозділів компанії, у тому числі за крадіжку комерційних секретів від T-Mobile USA. І Huawei, і ZTE, інша китайська технологічна фірма, були позбавлені більшості контрактів з урядовими службами США.

У грудні влада Канади заарештувала фінансового директора Huawei Ваньчжоу Мен за ордером США. Фіндиректора компанії, яка також є донькою гендиректора Huawei, звинуватили у співпраці з Іраном в обхід американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті