Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Рейтинг Forbes Global 2000: ТОП-10 найбільших компаній світу

Рейтинг Forbes Global 2000: ТОП-10 найбільших компаній світу

Рейтинг складено, виходячи з сукупної оцінки виручки, прибутку, активів та ринкової вартості

Рейтинг Forbes Global 2000: ТОП-10 найбільших компаній світу
фото Shutterstock

17-й щорічний рейтинг Forbes Global 2000 найбільших публічних компаній світу відображає стан світової економіки сьогодні: хто на вершині, хто зростає, а хто бачив і кращі часи. Значною мірою на стан акцій впливала торгова напруженість з Китаєм, фінансові звіти компаній, а також нове американське податкове законодавство.

Промислово-комерційний банк Китаю, який контролює активи на суму понад $4 трлн, знову на першому місці – 7-й рік поспіль.

З 61 країни, представленої в списку, найбільша кількість – 575 компаній – знаходиться в США. Далі йдуть Китай і Гонконг – 309, за ними Японія з 223 компаніями. (Для порівняння в 2003 році американських компаній було 776, а з Китаю та Гонконгу – всього 43).

Рейтинг 2019 року відзначився кількома помітними потрясіннями: AT&T заплатила $85 млрд за Time Warner в червні 2018 року, а CVS Health придбала страхового гіганта Aetna за $70 млрд. Lyft також увійшов в рейтинг після свого великого IPO.

1. ICBC

Ринкова капіталізація: $305 млрд

Industrial and Commercial Bank of China – найбільший китайський комерційний банк. Входить до «Великої четвірки» найбільших державних банків Китаю поряд з Bank of China, Agricultural Bank of China і China Construction Bank. Контрольний пакет акцій належить уряду КНР через кілька державних інвестиційних компаній. В ICBC понад 500 тисяч акціонерів. ICBC контролює п'яту частину банківського сектора Китаю. У банку понад 17 460 відділень, в яких працює майже півмільйона осіб.

2. JPMorgan Chase

Ринкова капіталізація: $368,5 млрд

Входить до «Великої четвірки» банків США поряд з Bank of America, Citigroup і Wells Fargo. Є одним з найбільших депозитарних банків, розмір депозитарних активів – $23,5 трлн, розмір активів під адмініструванням – $4,1 трлн, розмір активів під управлінням – $2 трлн.

3. China Construction Bank

Ринкова капіталізація: $225 млрд

Один з найбільших банків Китаю. Мережа China Construction Bank нараховує 14 925 відділень на території материкового Китаю, також 10 відділень за її межами (в Гонконзі, Сінгапурі, та ін.) і ряд дочірніх банків, таких як CCB Principal Asset Management (послуги управління активами), CCB Financial Leasing (кредитування), CCB Trust (трастовий фонд), CCB Life (страхування), Sino-German Bausparkasse (китайсько-німецький будівельний кооператив) і т.п.

4. Agricultural Bank of China

Ринкова капіталізація: $197 млрд

Один з найбільших банків у КНР і в світі. Штаб-квартира банку розташовується в Пекіні. На території материкового Китаю банк має понад 23 600 відділень і 19 700 операційних офісів, ще 8 відділень і 2 представництва знаходяться поза Китаєм. Банк має 14 дочірніх підприємств, з них 6 за кордоном.

5. Bank of America

Ринкова капіталізація: $287 млрд

Американський фінансовий конгломерат, найбільша банківська холдингова компанія в США за обсягом активів. Компанія веде діяльність у всіх 50 штатах, а також в 35 інших країнах, у неї 4700 відділень, 213 тисяч співробітників і 16 тисяч банкоматів.

6. Apple

Ринкова капіталізація: $961 млрд

Один з лідерів світової IT-індустрії, виробник комп'ютерів, ноутбуків, медіаплеєрів і різного програмного забезпечення. Компанія є одним з піонерів індустрії, першопрохідцем у багатьох областях: перші ПК, перші дисплеї на ПК, перші операційні системи з графічним інтерфейсом, перші комп'ютери з підтримкою миші, перший інтернет-магазин музики т.п.

7. Ping An Insurance Group

Ринкова капіталізація: $220,2 млрд

Китайська страхова група компаній. Діяльність групи ведеться за чотирма основними напрямками: страхування життя, страхування майна, банківські послуги і управління активами. Основним регіоном діяльності є КНР, також представлена в інших країнах, зокрема в США. Кількість страхових агентів компанії перевищує мільйон чоловік, число відділень перевищує 5 тисяч.

8. Bank of China

Ринкова капіталізація: $143 млрд

Китайська фінансова група, утворена на основі найстарішого з нині діючих китайських банків. Основний напрямок діяльності – комерційний банкінг. Основним регіоном діяльності є материковий Китай. На Гонконг, Макао і Тайвань припадає 17% активів і 23% операційного прибутку. Закордонна мережа групи складається з 545 відділень в 53 країнах світу, найбільш істотна присутність – в Канаді, Великобританії та Сінгапурі.

9. Royal Dutch Shell

Ринкова капіталізація: $265 млрд

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія. На 2018 рік найбільша нафтогазова компанія світу. Shell веде геологічну розвідку і видобуток нафти і газу в більш ніж 80 країнах світу. У лютому 2016 року Royal Dutch Shell завершила поглинання британської BG Group. Сума угоди склала $70 млрд.

10. Wells Fargo

Ринкова капіталізація: $214,6 млрд

Банк, що надає фінансові і страхові послуги в США, Канаді та Пуерто-Ріко. Входить в так звану «Велику четвірку» банків США (разом з Bank of America, Citigroup і JPMorgan Chase). У Wells Fargo 8600 відділень і 13 тисяч банкоматів, що обслуговують понад 40 млн роздрібних клієнтів і 3 млн дрібних підприємців.

У наступну десятку найбільших компаній увійшли:

Рейтинг Forbes Global 2000: ТОП-10 найбільших компаній світу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті