Гендиректор «Укрбуд Девелопмент» Майборода вважає звинувачення НАБУ безпідставними

Гендиректор «Укрбуд Девелопмент» Майборода вважає звинувачення НАБУ безпідставними

Експертизу ЕЦ МВС НАБУ помічати не хоче – нова експертиза порівнює поточні ціни, а угоду з НГ укладали у 2006 році

Гендиректор «Укрбуд Девелопмент» Майборода вважає звинувачення НАБУ безпідставними
Олег Майборода
Фото: УНІАН

Генеральний директор «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода вважає звинувачення Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем юридично абсолютно безпідставними.

Про це він наголосив в інтерв’ю, яке дав Mind після свого звільнення з-під варти.

«Юридично абсолютно безпідставні звинувачення (НАБУ – Mind) в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем. Мабуть, слідчі геть забули, що спочатку майна не було, і «Укрбуд Девелопмент» будував за власні та залучені кошти приватних інвесторів. Жодної копійки державних коштів там не було і не могло бути витрачено», – пояснив він.

Як він нагадав, договір з Нацгвардією (НГУ) укладала компанія «Пагода» ще у 2006 році, але за сім років так і не змогла розпочати будівництво. У 2013 році вона звернулася до «Укрбуд Девелопмент» із пропозицією про партнерство. За три роки, у 2016-му, НГУ звернулася з клопотанням передати їм вже готові квартири в інших проектах, оскільки ЖК «Аристократ» ще не був добудований. Це було передбачено ще договором від 2006 року, і в листопаді 2016-го було укладено додаткову угоду, яка вже визначила конкретні умови обміну.

«НГУ замовила оцінку, щоб майно було рівноцінне, і в підсумку замість 50 квартир і паркінгів у недобудові отримала 70 квартир з ремонтом у готових будинках», – пояснив Майборода і додав, що квартири були надані в іншому районі столиці, – Так, не на Печерську, а в Дарницькому районі. Але на два роки раніше і на 40% більше».

Як він зазначив експертиза, проведена Експертно-криміналістичним центром МВС у ході розслідування, зробила висновок про рівноцінність обміну і відсутність збитків.

«Але НАБУ ця експертиза не влаштувала, вони замовили ще одну в КНДІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. – Mind), але вже не ставили питання про збитки, а просто вирішили порівняти поточні ціни на житло, які, звичайно ж, відрізняються (…) Це абсурд», – наголосив він.

Нагадаємо, державна корпорація «Укрбуд», до якої входить ТОВ «Укрбуд Девелопмент», зводила ЖК «Аристократ» у центрі столиці на землі, що належить Нацгвардії. За право будувати на ділянці будкомпанія повинна була передати для гвардійців квартири в ЖК «Аристократ». Гвардійці житло отримали, але в іншому проекті, який розташований на околиці міста – у ЖК «Оберіг». У НАБУ цей обмін вважають нерівноцінним і звинувачують екс-голову Нацгвардії Аллерова в розтраті 81,6 млн грн. Напередодні Аллерова та гендиректора «Укрбуд Девелопмент» Майбороду було затримано.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті