Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
«Нова Пошта» інвестувала майже 10 млн євро в Хмельницький інноваційний термінал

«Нова Пошта» інвестувала майже 10 млн євро в Хмельницький інноваційний термінал

ХІТ має потужність 8 500 посилок на годину

«Нова Пошта» інвестувала  майже 10 млн євро в Хмельницький інноваційний термінал
Фото: Євгенія Підгайна для Mind

Сьогодні, 17 травня, «Нова Пошта» запустила Хмельницький інноваційний термінал (ХІТ) – ключовий об'єкт інфраструктури компанії в Західній Україні.

аа

Фото: Євгенія Підгайна для Mind

«Нова Пошта» інвестує в ХІТ майже 10 млн євро. Ми постійно вкладаємо в інновації, щоб забезпечити максимально якісну і швидку доставку посилок і вантажів кожному жителю України, адже кількість відправлень зростає на 20-25% щороку », – говорить Олександр Бульба, директор «Нова Пошта».

На будівництво терміналу загальною площею 7 700 кв м пішло менше року: закладка першого каменя відбулася в квітні 2018, а вже в березні 2019 року був виконаний перший тестовий запуск. Генпідрядником виступила місцева компанія – «Будівельний Альянс Груп». «Нова Пошта» побудувала термінал на позикові кошти від ЄБРР. Компанія взяла мультивалютний кредит на 7 років. Процентна ставка не розголошується.

Голандське обладнання Vanderlande має потужність 8 500 посилок на годину. Також ХІТ оснащений конвеєрами і автоматичним сортувальним обладнанням виробництва української компанії «СМС».

За словами співвласника компанії В'ячеслава Клімова, ХІТ дозволить збільшити швидкість обробки вантажів і скоротити час їх доставки. У терміналі загальною площею 7 700 кв м працюватиме близько 200 співробітників.

За даними компанії, Хмельниччина займає перше місце у логістичному потенціалі України.

У планах «Нової пошти» відкриття ще п'яти терміналів в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та другого в Києві. У квітні минулого року компанія запустила першу лінію інноваційного терміналу терміналу в Києві з пропускною спроможністю 20 000 посилок в годину. У проект інвестували 15 млн євро.

ааФото: Євгенія Підгайна для Mind
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті