Міністри домовились, що РФ має залишитись в ПАРЄ – міністр ФРН

Міністри домовились, що РФ має залишитись в ПАРЄ – міністр ФРН

Напередодні вони ухвалили рішення, яке сприятиме прощенню Росії

Міністри домовились, що РФ має залишитись в ПАРЄ – міністр ФРН
фото www.facebook.com/ParliamentaryAssembly

Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас заявив, що міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи 17 травня домовилися, що Росія повинна залишитися в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це повідомляє «Європейська правда»

«Це добра новина, що ми домовилися, що Росія повинна залишитися в Парламентській асамблеї Ради Європи. Тим більше, що це зберігає право мільйонів росіян звернутися до Європейського суду з прав людини», – сказав він.

Як повідомляє DW, перед вильотом в Гельсінкі, де сьогодні продовжувалась конференція глав МЗС країн-членів РЄ Маас заявив, що «Місце Росії – в Раді Європи».

Глава МЗС України Павло Клімкін вперше за багато років відмовився від участі в зустрічі країн РЄ на рівні міністрів. Через конфлікт з Росією Україна категорично противиться поверненню Москві повноправного членства в Раді Європи.

На своїй сторінці в Facebook Клімкін написав, що держави, які виступають на підтримку повернення Росії в ПАРЄ, несуть частку відповідальності за зрив мінських угод про врегулювання обстановки на сході України. Він закликав відмовитися від нормалізації відносин з Росією.

Суперечки про членство Росії в РЄ тривають вже п'ять років. У відповідь на російську анексію Криму Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) в 2014 році позбавила РФ ряду прав, в тому числі права голосу. У відповідь Москва відмовилася від участі в засіданнях ПАРЄ, а з літа 2017 припинила платити членські внески.

Як повідомляє «Європейська правда», напередодні міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, сприятливе для повернення російської делегації у ПАРЄ. У своєму рішенні міністри, зокрема, наголосили на необхідності скоординованих дій, з тим щоби підвищити здатність Ради Європи ефективніше реагувати в ситуаціях, коли держава-член порушує свої статутні зобов'язання, або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи. Разом з тим міністри стверджують, що необхідно розробити чітко визначену додаткову процедуру, яка може бути ініційована Парламентською асамблеєю, Комітетом міністрів або генеральним секретарем. Як повідомлялось, йдеться про новий тип санаційної процедури проти держав-порушниць, сприятливий для Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті