АМПУ: темпи зростання експорту зернових через українські морські порти перевищили 30%
Морські порти України з початку року вже обробили 20 млн тонн хлібних вантажів

Темпи зростання обсягів перевалки зернових в українських морських портах за неповні п’ять місяців 2019 року сягнули вже понад 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а за останні 5 років – збільшилися майже на чверть.
Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України (АМПУ).
Як зазначають у АМПУ, станом на 16 травня морські порти України вже обробили 20 млн тонн хлібних вантажів.
«Наразі в українських портах найбільш активно розвиваються саме потужності з перевалки зернових вантажів. За останні два роки нові зернові термінали вже побудовані в портах Бердянськ, Ольвія та Південний. На підході створення нового аграрного кластеру на українському Азові в Маріуполі та старт нового масштабного проекту у Миколаєві», – коментує останні здобутки галузі керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.
За його словами, усі найбільші вантажовласники та зернотрейдери, що експортують зерно з України (Kernel, COFCO, Нібулон, Glencore, Bunge, ADM, Cargil, LDC) так чи інакше вже забезпечені потужностями з перевалки зерна у портах.
«Але вітчизняні та іноземні інвестори анонсують реалізацію нових проектів та збільшення вже існуючих потужностей», – наголосив він.
За даними підприємства, його чистий прибуток за перший квартал 2019 року склав 605 811 грн, що на 14,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли чистий прибуток склав 707 994 грн.
Дохід АМПУ за звітний період склав 1,8 млн грн, що на 137 млн грн або на 8,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У першому кварталі 2019 року АМПУ інвестувало в розвиток портової інфраструктури 229,3 млн грн, що в 3 рази більше, ніж в перші три місяці минулого року. Зараз АМПУ реалізує 8 великих інвестпроектів в портах. П'ять з них мають бути завершені цього року.
За підсумками перших трьох місяців 2019 року АМПУ перерахувало на користь держави 708,46 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року кількість відрахувань до бюджету скоротилася на 43,6%. Це обумовлено тим, що в І кварталі виплачуються дивіденди державі за 4 квартал попереднього року. У 2017 році в цьому періоді діяла норма відрахувань 75%, а в 2018 році, відповідно до рішення Кабміну, вона була скорочена до 50%, крім того на 20% були знижені портові збори.
Нагадаємо: морські порти України з початку року збільшили перевалку вантажів на 12%. Експорт морпортами збільшився на 20%, імпорт та транзит скоротились на 5% і 18,5% відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].