Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Білоруський оператор зупинив транзит нафти через Україну

Білоруський оператор зупинив транзит нафти через Україну

Це був єдиний трубопровідний маршрут в Європу, відкритий для російської нафти

Білоруський оператор зупинив транзит нафти через Україну
belneftekhim.by

Оператор білоруської ділянки системи магістральних нафтопроводів «Дружба» – «Гомельтранснафта Дружба» – в п'ятницю, 17 травня, призупинила транзитні прокачування нафти в напрямку України. Про це повідомила прес-служба білоруського концерну «Белнефтехим».

Причиною цього в компанії назвали відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування забрудненої нафти, що знаходиться в трубопроводі. Це був єдиний трубопровідний маршрут в Європу, відкритий для російської нафти.

За новим графіком транзиту, прокачування нафти відновлять в ніч на 20 травня.

Відзначається, що транзит в бік Польщі не здійснюється.

Водночас Мозирський НПЗ в Білорусі працює на нормальному завантаженні і бере на переробку нафту зі стандартними показниками якості. Зараз на НПЗ ремонтують обладнання, пошкоджене забрудненою сировиною.

НПЗ «Нафтан» (Білорусія), як і раніше, працює на зниженому завантаженні через недостатній обсяг чистої нафти, що надходить по нафтопроводу Сургут-Полоцьк. Трубопровід Унеча-Полоцьк заповнений нафтою, забрудненою хлоридами, тому простоює.

На даний момент неякісна нафту у заповнює дві з трьох ниток трубопроводу. Одна з них йде по півночі Білорусії в сторону Полоцька, дві – по півдню (в Польщу і в Україну).

Нагадаємо, наприкінці квітня було виявлено, що по нафтопроводу «Дружба» надходить нафта неналежної якості. З'ясувалося, що забруднення було скоєно навмисно. Російські правоохоронці розкрили схему забруднення нафти в «Дружбі». Фігурантами справи про розкрадання нафти і забруднення трубопроводу стали 6 осіб. Четверо з них заарештовані. Слідство вважає, що вони організували злочинне угрупування і викрали нафту на суму не менше 1 млн рублів. Щоб приховати розкрадання, вони додали в вузол зливи нафти, які містять сполуки хлору.

Як повідомлялося, Казахстан вимагає від Росії компенсувати збитки за забруднену нафту.

Тим часом в Росії заявляють, що виплатять компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті