Білоруський оператор зупинив транзит нафти через Україну
Це був єдиний трубопровідний маршрут в Європу, відкритий для російської нафти

Оператор білоруської ділянки системи магістральних нафтопроводів «Дружба» – «Гомельтранснафта Дружба» – в п'ятницю, 17 травня, призупинила транзитні прокачування нафти в напрямку України. Про це повідомила прес-служба білоруського концерну «Белнефтехим».
Причиною цього в компанії назвали відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування забрудненої нафти, що знаходиться в трубопроводі. Це був єдиний трубопровідний маршрут в Європу, відкритий для російської нафти.
За новим графіком транзиту, прокачування нафти відновлять в ніч на 20 травня.
Відзначається, що транзит в бік Польщі не здійснюється.
Водночас Мозирський НПЗ в Білорусі працює на нормальному завантаженні і бере на переробку нафту зі стандартними показниками якості. Зараз на НПЗ ремонтують обладнання, пошкоджене забрудненою сировиною.
НПЗ «Нафтан» (Білорусія), як і раніше, працює на зниженому завантаженні через недостатній обсяг чистої нафти, що надходить по нафтопроводу Сургут-Полоцьк. Трубопровід Унеча-Полоцьк заповнений нафтою, забрудненою хлоридами, тому простоює.
На даний момент неякісна нафту у заповнює дві з трьох ниток трубопроводу. Одна з них йде по півночі Білорусії в сторону Полоцька, дві – по півдню (в Польщу і в Україну).
Нагадаємо, наприкінці квітня було виявлено, що по нафтопроводу «Дружба» надходить нафта неналежної якості. З'ясувалося, що забруднення було скоєно навмисно. Російські правоохоронці розкрили схему забруднення нафти в «Дружбі». Фігурантами справи про розкрадання нафти і забруднення трубопроводу стали 6 осіб. Четверо з них заарештовані. Слідство вважає, що вони організували злочинне угрупування і викрали нафту на суму не менше 1 млн рублів. Щоб приховати розкрадання, вони додали в вузол зливи нафти, які містять сполуки хлору.
Як повідомлялося, Казахстан вимагає від Росії компенсувати збитки за забруднену нафту.
Тим часом в Росії заявляють, що виплатять компенсації тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від «брудної нафти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].