Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Казахстан вимагає від Росії компенсувати збитки за забруднену нафту

Казахстан вимагає від Росії компенсувати збитки за забруднену нафту

У РФ обіцяють компенсувати збитки всім, хто доведе їхній реальний обсяг

Казахстан вимагає від Росії компенсувати збитки за забруднену нафту
фото flickr.com

Казахстан буде вимагати від російського трубопровідного оператора «Транснєфть» компенсацію за нафту, забруднену при транзиті через Росію, про це Reuters повідомив віце-міністр енергетики Казахстану Асет Магауов.

«Зважаючи на те, що ми здавали кондиційну нафту, а отримали від «Транснєфті» в Усть-Лузі некондиційну нафту, договором передбачено, що повинна бути компенсація з боку «Транснєфті», – сказав Магауов.

У нафті, яка експортується з балтійського порту Усть-Луга, куди надходить, зокрема, сировина з Казахстану, наприкінці квітня і на початку травня виявили високий вміст органічного хлору. Покупці відмовилися приймати забруднену нафту або вимагали додаткових знижок на неї.

Віце-міністр уточнив, що зараз переговори про компенсацію веде «КазТрансОйл», але рішення про її розмір поки що немає.

«Спочатку компанії, які продали нафту, переговорять із покупцями про розмір знижки, і потім із урахуванням цього «КазТрансОйл» проведе переговори з «Транснєфтью», – зазначив він.

Опитані Reuters трейдери оцінюють знижки на забруднену нафту в діапазоні $10–20 за барель.

У четвер віце-прем'єр РФ Дмітрій Козак повідомив, що російська нафтотранспортна держкомпанія «Транснєфть» компенсує збитки від забрудненої нафти всім, хто доведе реальні збитки.

Постачання нафти з Казахстану через російський порт Усть-Луга у 2018 році становили близько 12% від загального обсягу експорту Казахстану, що склав 72,5 млн тонн.

За підрахунками, через брудну нафту з Росії європейським нафтопереробним заводам бракуватиме 250 000 барелів сировини на добу.

Раніше повідомлялося, що угорська компанія MOL погодилася відкачати 100 000 тонн російської брудної нафти з нафтопроводу «Дружби» та очистити її самостійно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті