Литовська Orlen Lietuva повернула 2 танкери з російською брудною нафтою -ЗМІ

Литовська Orlen Lietuva повернула 2 танкери з російською брудною нафтою -ЗМІ

Orlen Lietuva не зазнала збитків адже російська нафта була замінена

Литовська Orlen Lietuva повернула 2 танкери з російською брудною нафтою -ЗМІ
Фото: pixabay

Литовська компанія Orlen Lietuva відправила назад два танкери з російською нафтою, забрудненої сполуками хлору, пише литовська ділова газета Verslo zinios, передає Інтерфакс-Азербайджан.

Нафта не була вивантажена на Бутінгському терміналі і не потрапила на НПЗ у Мажейкяє.
Orlen Lietuva, яка є власником і Мажейкяйського НПЗ, і Бутінгського нафтотерміналу, збитків не зазнала, перебоїв в роботі компанії не виникло, тому що російська нафта була замінена.

«Проблеми були, однак прямого впливу ми не зазнали. Наші покупці можуть бути впевнені, що вироблені на НПЗ Orlen Lietuva в Мажейкяї продукти (...) Відповідають усім вимогам», – сказав в інтерв'ю Verslo zinios глава компанії Міхал Рудницький.

Як повідомляє Orlen Lietuva, один танкер із забрудненою нафтою Urals прийшов на Бутінгський термінал з порту Усть-Луга на початку травня. Після того, як було встановлено, що вміст сполук хлору в нафти перевищує норму, було вирішено не розвантажувати танкер. Другий танкер з тієї ж причини був відкликаний і не підходив до Бутінгський терміналу.

Польський нафтоконцерну PKN Orlen володіє 100% акцій Orlen Lietuva, до складу якої входять Мажейкяйський НПЗ, Бутінгський і Біржайський нафтотермінали, а також Mazeikiu naftos prekybos namai («Торговий дім Mazeikiu nafta»), Orlen Latvija, Orlen Eesti і ряд інших підприємств.

Нагадаємо: сьогодні «Укртранснафта» тимчасово призупинила транзит нафти нафтопроводом «Дружба». Забезпечення транзиту російської нафти українською територією відбуватиметься у стандартному режимі з 20 травня.

Раніше «Укртранснафта» заявляла про вимоги від РФ компенсації за брудну нафту з «Дружби». В українській частині нафтопроводу залишається 350 000 тонн забрудненої нафти і ще протягом 4-6 місяців Україна перекачуватиме її в Угорщину та Словаччину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті