«Укртранснафта» вимагає від РФ компенсації за брудну нафту з «Дружби»

«Укртранснафта» вимагає від РФ компенсації за брудну нафту з «Дружби»

В українській частині нафтопроводу залишається 350 000 тонн забрудненої нафти і ще протягом 4-6 місяців Україна перекачуватиме її в Угорщину та Словаччину

«Укртранснафта» вимагає від РФ компенсації за брудну нафту з «Дружби»
фото www.flickr.com

Станом на 14 травня в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишається близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти і «Укртранснафта»  буде перекачувати цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4-6 місяців. Про це агентству Reuters заявив глава «Укртранснафти»  Микола Гавриленко.

Зазначається, що Київ розраховує отримати компенсацію від російської трубопровідної монополії за додаткові витрати пов’язані із зберіганням забрудненої  нафти.

Нафтопровід «Дружба» забезпечує поставки нафти на білоруські НПЗ і її транзит у Європу через Білорусь, Польщу і Україну.

Нагадаємо: проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Дружба», перевищувало в десятки разів граничні значення за стандартом. У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».

АТ «Укртранснафта» (УТН) станом на 2 травня недоотримало 29,2 млн грн(близько 1 млн євро) виручки через припинення з вечора 25 квітня транзиту російської нафти в напрямку Словаччини, Чехії та Угорщини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінив суму збитків, яких зазнали білоруські підприємства від попадання брудної нафти в трубопровід «Дружба», в сотні мільйонів доларів. Він вважає, що збитки має компенсувати Росія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті