Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU

Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU

НАК наполягає на виділенні незалежного оператора ГТС країни за моделлю ISO для захисту інтересів країни в новому арбітражі проти «Газпрому»

Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU
Фото: УНІАН

Світовий банк підтримав позицію Кабміну щодо необхідності відділення газотранспортного бізнесу НАК «Нафтогаз України» за моделлю ownership unbundling (OU). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Представники організацій відвідали засідання координаційної ради з питань енергетичних реформ під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. За підсумком засідання Світовий банк підтримав намір уряду впровадити гарантії для забезпечення відділення «Магістральних газопроводів України» від «Нафтогазу» з 1 січня 2020 року.

Гройсман закликав НАК «Нафтогаз України» прийняти рішення, необхідні для завершення процесу відділення газотранспортного бізнесу за моделлю OU.

«Нафтогаз» у свою чергу наполягає на виділенні незалежного оператора газотранспортної системи країни за моделлю ISO (Independent System Operator), яка на відміну від OU, забезпечує захист інтересів країни в рамках нового арбітражу проти «Газпрому».

Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» прагне залишити ГТС за собою після анбандлінгу. Така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

Нагадаємо: Світовий банк назвав ключові реформи в Україні з 2014 року. СБ наголосив, що низка інших важливих реформ «тривалий час стримувалася впливовими колами, які й надалі продовжують їм протидіяти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті