Порошенко підписав закон про «зелені» аукціони

Порошенко підписав закон про «зелені» аукціони

Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів з 1 липня 2019 року

Порошенко підписав закон про «зелені» аукціони
Фото: УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав закон про впровадження «зелених» аукціонів. Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» (2712-VIII від 25 квітня 2019 року) передбачає впровадження «зелених» аукціонів.

Нагадаємо: 25 квітня 251 народний депутат Ради проголосував за законопроект 8449-д. Він передбачає впровадження системи аукціонів для інвесторів поновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Згідно з документом, система держпідтримки об'єктів альтернативної енергетики у вигляді «зеленого» тарифу на відпуск е/е замінюється системою аукціонів, у рамках якої підтримку держави отримуватиме інвестор, який запропонував найменший тариф на е/е, вироблену об'єктом.

Введення «зелених» аукціонів – наполеглива рекомендація європейського співтовариства для введення прогнозованого і справедливого механізму ціноутворення на е/е ВДЕ. Це умова для відновлення кредитування «зелених» проектів міжнародними фінансовими установами.

Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів з 1 липня 2019 року. Пілотний аукціон має відбутися не пізніше 31 грудня 2019 року (до цього моменту має бути прийнято вторинне законодавство, зокрема порядок проведення торгів), місцем їхнього проведення визначено електронну торговельну систему ProZorro.

Читайте також матеріал Mind – Закон про «зелені» аукціони: як запобігти обвалу ринку електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті