Захворіло у світі
6,382,952
Померло у світі
380,318
Вилікувалось у світі
2,731,342
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Парубій підписав закон про «зелені» аукціони

Парубій підписав закон про «зелені» аукціони

Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів із 1 липня 2019 року

Парубій підписав закон про «зелені» аукціони
Андрій Парубій
Фото: УНІАН

Закон України, прийнятий парламентом 25 квітня 2019 року, «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» підписаний головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та направлений на підпис президенту України. Про це повідомив в. о. глави комітету ВР з питань ТЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський на своїй сторінці у Facebook.

Не вдалося застосувати процедуру ст.131 Регламенту Верховної Ради України з метою усунення неузгодженості та редакційних уточнень для можливості завершення проектів 30-ти кВт побутових електроустановок протягом 2019 року.

Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів із 1 липня 2019 року. Пілотний аукціон має відбутися не пізніше 31 грудня 2019 року (до цього часу повинно бути прийнято вторинне законодавство, зокрема порядок проведення торгів).

Передбачається зниження тарифу на відпуск електроенергії сонячними електростанціями (СЕС на 25% та вітроелектростанціями (ВЕС) на 10%).

Для домашніх СЕС депутати введи нові умови – установку СЕС до 50 кВТ на дахах, фасадах будівель та інших капітальних споруд. Таким чином власники наземних СЕС, на відміну від власників вітроустановок та комбінованих вітряно-сонячних установок більше не будуть мати право на продаж електроенергії за «зеленим» тарифом.  Для наземних домашніх  СЕС до 30 кВ передбачається введення перехідного періоду: власникам побудованих  СЕС дозволили отримувати «зелений» тариф до кінця 2019 року. Для цього планується прийняти окремий законопроект з поправками до закону про «аукціони».

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної...

Опубліковано Олександром Домбровським Середа, 15 травня 2019 р.

Раніше повідомлялося, що ВР ухвалила закон про «зелені» аукціони для інвесторів ВДЕ. Документ передбачає введення аукціонів із 2020 року та обов'язкову участь у них інвесторів сонячних електростанцій (СЕС) потужністю понад 1 МВт і вітроелектростанцій (ВЕС) понад 5 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті