Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
РФ оскаржила 2 рішення суду в Гаазі за пов’язаними з анексією Криму позовами українських компаній

РФ оскаржила 2 рішення суду в Гаазі за пов’язаними з анексією Криму позовами українських компаній

Росія має намір оскаржити ще 6 судових рішень

РФ оскаржила 2 рішення суду в Гаазі за пов’язаними з анексією Криму позовами українських компаній
Фото: Shutterstock

Росія оскаржила два рішення міжнародного суду в Гаазі за позовами українських компаній за Крим і планує оскарження ще шести, повідомив глава Мін'юсту РФ Олександр Коновалов в п'ятницю, 17 травня, передає Інтерфакс-Україна.

«Два з рішень, що вже відбулися, вже оскаржені, ще по шести йде робота, вони будуть оскаржені», – сказав Коновалов журналістам і додав, що – «У майбутніх процесах, які Україна та інші країни вже ініціювали або збираються ініціювати відносно Росії в міжнародних інстанціях, які РФ як і раніше вважає некомпетентними в даній частині, РФ буде брати участь».

У лютому стало відомо, що постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що РФ порушила свої зобов'язання за двосторонньою угодою з Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій по відношенню до активів ПриватБанку в Криму. У зв'язку з цим фінустанова має право на відшкодування, стверджував ПриватБанк з посиланням на оприлюднене постійної палатою Третейського суду часткове арбітражне рішення за позовом банку проти РФ. Суму можливого відшкодування банк оцінив більш ніж в $1 млрд.

Коментуючи це рішення гаазького суду, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив в лютому, що Москва не вважає себе стороною судового розгляду. «Росія ніяк не була представлена (на цьому суді) і не направляла свого представника на цей судовий процес, тому ми не вважаємо себе стороною (процесу) в даному випадку», – сказав тоді Пєсков.

На початку березня в Києві оголосили, що суд при постійній палаті Третейського суду в Гаазі підтвердив провину Росії у втраті «Нафтогазом України» активів групи в Криму. «Рішення позитивне. Нам вдалося довести в трибуналі факт того, що юрисдикція цього трибуналу щодо захисту інвестицій поширюється на цей випадок. Друге: нам вдалося (довести), що Росія як держава винна у втраті наших активів і повинна за це відповідати, тобто надати НАК «Нафтогаз України» компенсацію», – повідомив тоді журналістам глава НАК Андрій Коболєв.

Тоді Коболев заявив, що вартість втрачених активів компанія оцінює в суму до $5 млрд. «Але остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо в цьому році, і сподіваємося на початку наступного року отримати рішення про суму компенсації», – додав він.

У той же час, 1 березня прес-служба Мін'юсту Росії заявила, що Москва не визнає рішення Третейського суду в Гаазі про визнання провини РФ у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів в Криму.

У Гаазькому арбітражі розглядається цілий ряд подібних справ до РФ. Їх учасниками, зокрема, є «Нафтогаз України», «Укрнафта», бізнесмен Ігор Коломойський, «Дніпроазот».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті