ОПЗ повинен буде виплатити $250 млн компанії Фірташа

ОПЗ повинен буде виплатити $250 млн компанії Фірташа

Суд легалізував в Україні рішення Стокгольмського арбітражу

ОПЗ повинен буде виплатити $250 млн компанії Фірташа
Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Київський апеляційний суд визнав і надав дозвіл на виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $250 млн з ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) на користь Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Видати виконавчий лист на примусове виконання часткового арбітражного рішення... про сплату ОПЗ на користь компанії Ostchem Holding Limited...», – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, оприлюдненим в Єдиному реєстрі судових рішень, ОПЗ відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу від 25 липня 2016 року має заплатити Ostchem майже $193,26 млн основного боргу і $57,98 млн штрафів.

ОПЗ заперечував проти такого визначення українського суду, зазначаючи, що підприємство стоїть з середини 2018 року і виконання рішення Стокгольмського арбітражу призведе до банкрутства і загроз техногенної та екологічної катастрофи. Крім того, ФДМ заявляв, що укладені у 2019 році контракти ОПЗ і Ostchem є мізерними.

Апеляційна скарга на це визначення може бути подана до Верховного суду протягом 30 днів.

У 2016 році Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма постановив стягнути з ОПЗ на користь Ostchem Holding Limited $250 млн за газ, який Ostchem поставляла на завод у 2013 році.

У березні 2017 року постановою міського суду Південного дане рішення було легалізовано на території України. Справедливість цієї постанови також визнав Апеляційний суд Одеської області. У липні 2018 року Верховний суд скасував ці рішення.

Ostchem Holding Limited – холдингова група, що об'єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. Входить до складу фінансово-промислової групи Group DF українського підприємця Дмитра Фірташа.

При цьому до складу Ostchem входять наступні підприємства: «Азот» (Черкаси), «Концерн Стирол» (Горлівка), «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» (Сєвєродонецьк), «Рівнеазот» (Рівне), «Нітроферт» (Кохтла-Ярве, Естонія), «Таджик Азот» (Сарбанд, Таджикистан).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті