Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Останнє попередження: США дали Анкарі два тижні, щоб відмовитись від С-400

Останнє попередження: США дали Анкарі два тижні, щоб відмовитись від С-400

Сполучені Штати наполягають, щоб Туреччина купила американську систему протиракетної оборони Patriot, або країна ризикує підпасти під штрафні санкції та залишитись без обіцяних 100 літаків F-35

Останнє попередження: США дали Анкарі два тижні, щоб відмовитись від С-400
фото flickr.com

Туреччина має трохи більше двох тижнів, щоб вирішити, чи варто ризикувати загостренням відносин із США, уклавши угоду про купівлю російської зенітної ракетної системи С-400. Про це повідомляє CNBC.

До кінця першого тижня червня Туреччина повинна скасувати багатомільярдну угоду з РФ і замість російських ЗРК купити американську систему протиракетної оборони Patriot у компанії Raytheon. Інакше Анкара ризикує підпасти під штрафні санкції та залишитись без обіцяних 100 літаків F-35.

Телеканал наголошує, що ця пропозиція Держдепу є останньою.

Туреччина, яка є членом НАТО, наступного місяця має отримати російський С-400 – мобільний ракетний комплекс «земля – повітря».

«Країнам НАТО необхідно закуповувати військову техніку, сумісну з системами НАТО. Російська система цьому стандарту не відповідає», – наголосив представник Держдепу на умовах анонімності.

«Ми підкреслюємо, що Туреччина зіштовхнеться з дуже реальними негативними наслідками, якщо угоду з С-400 буде завершено», – додав він.

Нагадаємо: у 2017 році Анкара уклала угоду з РФ на $2,7 млрд на купівлю чотирьох дивізіонів С-400, незважаючи на попередження та застереження з боку США.

Американська сторона переконана, що Анкара не може одночасно володіти російськими зенітними ракетними системами і передовим американським літаком. «С-400 – це комп'ютер. F-35 – це комп'ютер. Ви не будете підключати свій комп'ютер до комп'ютера свого противника. Але це саме те, що відбуватиметься», – сказала виконувач обов'язків помічника міністра оборони США Кеті Вілбаргер.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара не збирається відмовлятись від С-400. Навіть більше, він додав, що його країна може згодом розглянути можливість придбання російських систем С-500.

Як повідомлялось, у випадку відмови США продавати Туреччині винищувачі-бомбардувальники п’ятого покоління F-35, Анкара може купити натомість російські винищувачі.

У зв’язку із загостренням відносин між двома країнами Трамп 17 травня припинив дію пільгового режиму торгівлі з Туреччиною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті