НБУ уточнив перелік забезпечення для розрахунку банками економічних нормативів

НБУ уточнив перелік забезпечення для розрахунку банками економічних нормативів

Центробанк доповнив перелік забезпечення, яке банки можуть враховувати під час розрахунку нормативів кредитного ризику

НБУ уточнив перелік забезпечення для розрахунку банками економічних нормативів
Фото: Shutterstock

Національний банк України удосконалив вимоги щодо врахування забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику з урахуванням кращого міжнародного досвіду та наглядової практики в Україні, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 21 травня 2019 року № 71, яка набере чинності з 2 липня 2019 року.

«Ці зміни застосовуватимуться до нових договорів, укладених банком із дня, наступного за днем офіційного опублікування постанови. За договорами, укладеними до дня офіційного опублікування постанови, забезпечення у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі, буде враховуватись до завершення строку погашення боргу за умови дотримання встановлених Національним банком умов», – йдеться у повідомленні НБУ.

Як зазначається, НБУ доповнів перелік забезпечення, яке банки можуть враховувати під час розрахунку нормативів кредитного ризику, забезпеченням у вигляді: цінних паперів, емітованих НБУ, центральними органами виконавчої влади України або гарантованих Кабінетом міністрів України; облігацій міжнародних фінансових організацій; банківських металів (крім нормативу Н9).

Водночас під час розрахунку нормативу максимального кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами (Н9) не буде враховуватись грошове покриття у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі.

Також НБУ визначив умови, за яких може враховуватись забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику, та строки його врахування.

Раніше, НБУ змінив вимоги до застави за кредитами для екстреної підтримки ліквідності, щоб мінімізувати ризики неповернення коштів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло