Болгарія та Греція почали будівництво газогону, щоб зменшити залежність від російського газу

Болгарія та Греція почали будівництво газогону, щоб зменшити залежність від російського газу

Газопровід довжиною у понад 180 кілометрів має з'єднати газотранспортні системи Греції та Болгарії і дозволить зменшити залежність Софії від поставок газу з РФ

Болгарія та Греція почали будівництво газогону, щоб зменшити залежність від російського газу
фото Shutterstock

Болгарія та Греція у середу, 22 травня, започаткували будівництво газопроводу, який з'єднає газотранспортні системи двох країн та дозволить зменшити значну енергетичну залежність Софії від Москви. Про це повідомляє DW.

«Цей інтерконектор призведе до реальної диверсифікації постачання газу», – заявив на церемонії початку будівництва болгарський прем'єр-міністр Бойко Борисов. На події також був присутній його грецький колега Алексіс Ципрас.

Новий 182-кілометровий трубопровід між болгарським містом Димитровград і грецьким містом Комотіні планується відкрити наприкінці наступного року. Це дозволить Болгарії отримувати газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз, а також зріджений газ з різних джерел через термінали в Греції.

Проект коштуватиме орієнтовно 220 млн євро. Після відкриття газопровід спершу зможе прокачувати три мільярди кубометрів газу на рік, згодом обсяг може бути збільшений до п'яти мільярдів кубометрів.

Болгарію, яка щороку споживає близько трьох мільярдів кубометрів газу, часто критикують за майже абсолютну енергетичну залежність від Росії. Вона отримує російський газ через Україну, однак російський монополіст «Газпром» хоче з 2020 року припинити постачання цим маршрутом, коли має запрацювати газопровід «Турецький потік».

Як повідомлялось, в березні РФ повідомила Болгарії, що припинить транзит газу з України до Туреччини з 2020 року.

Задля забезпечення альтернативних варіантів газопостачання Болгарія вже давно планувала поєднати свою газову систему з мережами Греції, Сербії та Румунії, однак проекти кілька разів відкладалися через бюрократичні перешкоди.

Нагадаємо: на початку лютого низка компаній отримала дозвіл брати участь у тендері на розробку та будівництво газопроводу між Болгарією та Грецією з метою зниження залежності від російського газу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло