ФГВФО керуватиме банками що ліквідуються напряму

ФГВФО керуватиме банками що ліквідуються напряму

Фонд реалізовує пілотний проект з переходу до управління банками без ліквідаторів «Банк = Фонд»

ФГВФО керуватиме банками що ліквідуються напряму
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) реалізовує пілотний проект з переходу до управління банками без ліквідаторів «Банк = Фонд». Про це пише прес-служба Фонду.

Першим банком, у якому ФГВФО безпосередньо виконує функції ліквідатора став ПАТ «Профін Банк».

«Ми маємо на меті удосконалити підходи до управління неплатоспроможними банками для максимального зниження можливих корупційних та операційних ризиків процедури їх ліквідації. Для цього ми вивчаємо та впроваджуємо передовий світовий досвід у цій сфері. Зокрема, у світовій практиці, безпосереднє управління банками в ліквідації здійснює такий флагман ліквідаційної процедури як FDIC (Федеральна корпорація страхування депозитів (США)», – відзначила заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

Метою проекту «банк=фонд» є скорочення виплат, що пов'язані з процедурою ліквідації банку,  зниження впливу людського фактора на цей процес, а також сприяння максимальної інтеграції Фонду безпосередньо в операційні процеси банку для оптимізації та уніфікації процедур виведення його з ринку.

Відповідно до рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів, з 21 травня 2019 року ФГВФО безпосередньо виконуватиме функції ліквідатора ПАТ «Профін Банк». У зв’язку із цим відкликано повноваження ліквідатора уповноваженої особи Фонду на ліквідацію.

Кредитори та вкладники ПАТ «Профін Банк» відтепер можуть звертатися з будь-яких питань безпосередньо до Фонду гарантування вкладів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті