Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Туреччина перестала купувати іранську нафту

Туреччина перестала купувати іранську нафту

Хоча Анкара «не вірить у користь санкцій», але дотримується їх, бо поважає рішення США

Туреччина перестала купувати іранську нафту
фото pixabay.com

Туреччина перестала закуповувати іранську нафту з травня на вимогу США про припинення імпорту нафти з Ірану, повідомляє Reuters з посиланням на турецького посадовця.

«Зараз ми не отримуємо нафту з Ірану. Ми були однією з восьми країн, які отримали звільнення від цих санкцій, і тепер ми готові їх дотримуватися», – зазначив співрозмовник.

У понеділок Reuters, посилаючись на дані відстеження суден Refinitiv, повідомила, що в цьому місяці в порти Туреччини не заходили танкери, завантажені в Ірані. За словами аналітиків, Туреччина замінює іранську нафту поставками з Іраку, Росії та Казахстану.

Як відомо, в листопаді 2018 року США, вийшовши з міжнародної ядерної угоди з Іраном, запровадили санкції проти нафтового сектору ісламської країни.

Однак 8 країнам було дозволено тимчасово імпортувати нафту з Ірану навіть після введення санкцій – дозвіл отримали Туреччина, Індія, Китай, Японія, Південна Корея, Тайвань, Італія і Греція.

Цей дозвіл на закупівлю іранської нафти перестав діяти 2 травня.

При цьому високопоставлений турецький чиновник підкреслив у коментарі Reuters, що Анкара не згодна з санкцій політикою США щодо Ірану.

«Ми не віримо в санкції, але як стратегічний союзник ми поважаємо рішення США, – заявив він. – Ми не віримо, що ізоляція Ірану буде корисною».

Експорт іранської нафти в травні впав до 500 тисяч барелів на добу або нижче, повідомило агентство минулого тижня. Основна частина нафти постачалася в Азію, але покупці невідомі.

Нагадаємо, Трамп ввів додаткові санкції проти Ірану через його погрози вийти з ядерної угоди, обмеження стосуються виробництва сталі, алюмінію, міді й заліза.

Незважаючи на це, Іран офіційно призупинив виконання частини зобов’язань передбачених ядерною угодою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті