Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Huawei може втратити 25% ринку через санкції США – аналітики

Huawei може втратити 25% ринку через санкції США – аналітики

Запасів компонентів у смартфонного бізнесу Huawei має вистачити ще на 5-6 місяців

Huawei може втратити 25% ринку через санкції США – аналітики
фото DR

Китайська компанія Huawei внаслідок санкцій США може в цьому році скоротити поставки на 25% і зіткнутися з можливістю того, що її смартфони зникнуть з міжнародних ринків, вважають аналітики.

Поставки смартфонів Huawei можуть впасти на 4-24% в 2019 році, якщо заборона США буде збережена, повідомляють Fubon Research і Strategy Analytics, на яких посилається Reuters.

Міністерство торгівлі США минулого тижня заборонило компанії Huawei купувати товари в США на тлі торгової війни з Китаєм. Заборона поширюється на товари, в яких від 25% або більше технологій або матеріалів зроблені в США.

Кілька великих технологічних компаній, включаючи Google, заявили, що припинять поставки обладнання для Huawei.

«Huawei може зникнути з ринку смартфонів в Західній Європі в наступному році, якщо втратить доступ до Android», – сказала Лінда Суї, директор зі стратегії бездротових смартфонів в Strategy Analytics.

Вона прогнозує, що поставки телефонів Huawei скоротяться ще на 23% наступного року, але вважає, що компанія зможе вижити, залишаючись на величезному китайському ринку.

Fubon Research, яка раніше прогнозувала, що Huawei поставить 258 млн смартфонів e 2019 році, знизила прогнози до 200 млн.

За даними IDC, частка Huawei становить майже 30% світового ринку, в минулому році компанія поставила 208 млн телефонів, половина – за межами Китаю.

Експерти вважають, що ключові компоненти та інтелектуальна власність, необхідні для пристроїв Huawei, не можна знайти за межами Сполучених Штатів.

За оцінками фахівців, запасів компонентів у смартфонного бізнесу Huawei має вистачити на 5-6 місяців, а в сфері виробництва 5G-обладнання обсяги резервів Huawei можуть досягати 9-12 місяців.

 Аналітики додали, що виживання Huawei залежить від того, чи продовжить з нею співпрацювати компанія TSMC, найбільший в світі контрактний виробник чіпів.

У TSMC поки що заявляють, що їхня продукція для Huawei не підпадає під санкції Вашингтона. Справа в тому, що експортні правила США поширюються лише на ті товари, в яких частка американських технологій перевищує 25%. За оцінками CLSA, у напівпровідникової продукції TSMC цей показник коливається між 15% і 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті