Huawei може втратити 25% ринку через санкції США – аналітики
Запасів компонентів у смартфонного бізнесу Huawei має вистачити ще на 5-6 місяців

Китайська компанія Huawei внаслідок санкцій США може в цьому році скоротити поставки на 25% і зіткнутися з можливістю того, що її смартфони зникнуть з міжнародних ринків, вважають аналітики.
Поставки смартфонів Huawei можуть впасти на 4-24% в 2019 році, якщо заборона США буде збережена, повідомляють Fubon Research і Strategy Analytics, на яких посилається Reuters.
Міністерство торгівлі США минулого тижня заборонило компанії Huawei купувати товари в США на тлі торгової війни з Китаєм. Заборона поширюється на товари, в яких від 25% або більше технологій або матеріалів зроблені в США.
Кілька великих технологічних компаній, включаючи Google, заявили, що припинять поставки обладнання для Huawei.
«Huawei може зникнути з ринку смартфонів в Західній Європі в наступному році, якщо втратить доступ до Android», – сказала Лінда Суї, директор зі стратегії бездротових смартфонів в Strategy Analytics.
Вона прогнозує, що поставки телефонів Huawei скоротяться ще на 23% наступного року, але вважає, що компанія зможе вижити, залишаючись на величезному китайському ринку.
Fubon Research, яка раніше прогнозувала, що Huawei поставить 258 млн смартфонів e 2019 році, знизила прогнози до 200 млн.
За даними IDC, частка Huawei становить майже 30% світового ринку, в минулому році компанія поставила 208 млн телефонів, половина – за межами Китаю.
Експерти вважають, що ключові компоненти та інтелектуальна власність, необхідні для пристроїв Huawei, не можна знайти за межами Сполучених Штатів.
За оцінками фахівців, запасів компонентів у смартфонного бізнесу Huawei має вистачити на 5-6 місяців, а в сфері виробництва 5G-обладнання обсяги резервів Huawei можуть досягати 9-12 місяців.
Аналітики додали, що виживання Huawei залежить від того, чи продовжить з нею співпрацювати компанія TSMC, найбільший в світі контрактний виробник чіпів.
У TSMC поки що заявляють, що їхня продукція для Huawei не підпадає під санкції Вашингтона. Справа в тому, що експортні правила США поширюються лише на ті товари, в яких частка американських технологій перевищує 25%. За оцінками CLSA, у напівпровідникової продукції TSMC цей показник коливається між 15% і 20%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].