Суд в США заблокував витрату $1 млрд Пентагону на стіну на кордоні з Мексикою

Суд в США заблокував витрату $1 млрд Пентагону на стіну на кордоні з Мексикою

Трамп за бажання легко може знайти способи обходу цієї судової постанови

Суд в США заблокував витрату $1 млрд Пентагону на стіну на кордоні з Мексикою
фото BRANDON QUESTER -INEWSOURCE

Федеральний суд США у п'ятницю ввечері заборонив президенту Дональду Трампу використовувати кошти Міністерства оборони для будівництва кордону між США і Мексикою, передає CNN.

У 56-сторінковій постанові суддя Хейвуд Гілліам з Каліфорнії заборонив адміністрації будувати стіну в Техасі й Арізоні, заявивши, що Трамп не може витрачати кошти без схвалення Конгресу.

Позов, який викликав рішення, був поданий Американським союзом громадянських свобод.

Хоча ця постанова не заважає адміністрації Трампа використати кошти з інших джерел для створення проектів, це рішення є значною невдачею для президента щодо проекту стіни, реалізацію якого постійно зривають демократи в Конгресі. Згідно з проектом, будівництво об'єктів стіни могло початися вже в суботу.

«В даному випадку Конгрес відхилив запит виконавчої гілки влади на витрачання цільових фондів, проте виконавча гілка влади просто знайде спосіб витратити ці фонди без згоди Конгресу. Така ситуація не узгоджується з фундаментальними принципами поділу повноважень між гілками влади», – наводить телекомпанія витяг з постанови судді.

Паралельно суд відхилив позовну скаргу влади 16 штатів, які просять призупинити виконання указу Трампа про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Трамп 15 лютого підписав декларацію про введення режиму НС на південному кордоні США. Як пояснили в Білому домі, це дозволить главі держави, зокрема, акумулювати близько $8 млрд. Адміністрація США має намір витратити всі зазначені кошти на зведення або ремонт огорож на ділянці кордону з Мексикою протяжністю 376,5 км. Уряд вважає, що це допоможе владі припиняти нелегальну імміграцію та контрабанду наркотиків.

Міністерство оборони США в квітні в обхід Конгресу уклало контракти на будівництво ділянок стіни на американо-мексиканському кордоні з двома приватними компаніями. Загальна сума угод складає $976 млн.

Нагадаємо, саме суперечки з приводу виділення коштів на будівництво стіни, на яку Трамп просив не менше $5,7 млрд, призвели до т.зв шатдауна – тимчасового припинення роботи уряду через не прийнятий вчасно бюджет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті