Парламент Австрії висловив недовіру уряду Курца, а самого канцлера відправив у відставку

Парламент Австрії висловив недовіру уряду Курца, а самого канцлера відправив у відставку

Тепер 32-річний Курц буде змушений залишити свою посаду після майже півтора року перебування при владі

Парламент Австрії висловив недовіру уряду Курца, а самого канцлера відправив у відставку
Себастіан Курц
фото twitter.com/sebastiankurz

Австрійський парламент висловив недовіру канцлеру Австрії Себастіану Курцу та очолюваному ним консервативному уряду, відправивши його таким чином у відставку. Відповідне рішення більшість депутатів ухвалила у понеділок, 27 травня, під час позачергового засідання. Про це повідомляє DW.

Про плани оголосити вотум недовіри уряду Курца стало відомо раніше. Пропозицію висловити недовіру Курцу подала на голосування невелика опозиційна партія «Зараз» (раніше – «Список Пільца»). Однак за висловлення недовіри не лише Курцу, але й усьому уряду, виступили австрійські соціал-демократи.

Ухвалення цього рішення стало можливим завдяки тому, що разом із опозиційною Соціал-демократичною партією Австрії свої сили об'єднала Австрійська партія свободи (АПС), яка донедавна залишалася у правлячій коаліції із консерваторами Курца. Її вихід з коаліції відбувся внаслідок політичної кризи, що розпочалась після оприлюднення німецькими ЗМІ відеозапису прихованої камери, зробленого під час розмови вже колишнього віце-канцлера Австрії, лідера Австрійської партії свободи (АПС) Гайнца-Крістіана Штрахе екс-глави парламентської фракції АПС Йоганна Ґуденуса і невідомої жінки на віллі на острові Ібіца в липні 2017 року.

На відео Штрахе обіцяє своїй співрозмовниці державні замовлення в обмін на підтримку на виборах з боку видання Kronen Zeitung. Жінка, яка представилася «племінницею російського олігарха», нібито планувала придбати цю газету. Зйомка відео, ймовірно, була організована як пастка для Штрахе.

Через скандал Штрахе подав у відставку, а канцлер Курц оголосив про розпад коаліції між його Австрійською народною партією (АНП) та правопопулістською АПС. Курц виступив за проведення дострокових виборів. Окрім того, він звинуватив АПС у підриванні політичної репутації Австрії. Міністри від АПС пішли зі своїх посад. Їх замінили представники АНП.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен після переговорів із Курцом виступив за проведення дострокових виборів у вересні.

Це перше з 1945 року успішне голосування за висловлення вотуму недовіри прем'єру чи уряду в історії Австрії. Тепер 32-річний Курц буде змушений залишити свою посаду після майже півтора року перебування при владі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті